Jakiś czas temu pisałam Wam o Bajce Pana Kleksa – niesamowitym, bajkowym miejscu, w którym dzieciaki wraz z rodzicami mogą uczestniczyć w prawdziwej przygodzie. Bajka nie próżnuje, realizuje nowe pomysły i rozwija się dla swoich klientów. Niedawno powstała tu nowa, osobna część – Smart Kids Planet – ekspozycja do niedawna jeszcze dostępna na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Co to takiego

Smart Kids Planet to przestrzeń dla dzieci w Bajce Pana Kleksa. Ekspozycja ma charakter tymczasowy i została przeniesiona prosto ze Stadionu Narodowego w Warszawie. Na dzieci czekają innowacyjne, multimedialne atrakcje. W weekendy odbywają się również animacje prowadzone przez doświadczonych animatorów, a ich harmonogram dostępny jest w obiekcie.

Nasze wrażenia

Do Smart Kids Planet udaliśmy się z naszymi Przyjaciółmi – także przestrzeń testował nie tylko Bajtel, ale i jego Rówieśniczka. Dzieciaki dobrze się bawiły, przez czas 2,5 h nie nudziły się i znajdywały sobie zajęcie.

Nam, dorosłym, nie podobało się tak bardzo jak w Bajce Pana Kleksa, gdzie sami mogliśmy zaangażować się w zabawę. Smart Kids Planet kojarzyło się nam mocno z salami zabaw, był spory chaos i sporo dzieci. Na szczęście mogliśmy się zaszyć w kawiarni, a nasze dzieci są na tyle duże, że spokojnie sobie radziły. Smart Kids Planet odrobinę kojarzyło nam się ze Światem Dzieci w Świecie Techniki w Ostrawie – jednak znacznie mniejszym i okrojonym.

Jednak najważniejsze są wrażenia dzieciaków – a te były zadowolone. Inne dzieciaki też szalały 🙂 Jest tu miejsce do pogrania w piłkę, budowania domu (jest dźwig i imitacje cegieł), są taśmy transportowe, miejsce gdzie można przez zabawę uczyć się o recyklingu oraz kilka interaktywnych stanowisk. Całość wydawała mi się trochę mało spójna i postawiona na zbyt małej przestrzeni (np. zdarzało się, że jakiś dorosły obrywał dźwigiem w głowę 😉 ), ale dzieciakom to nie przeszkadzało.

Kilka rad praktycznych

Adres: ul. Porcelanowa 23, Katowice
Witryna: https://bajkapanakleksa.pl/smart-kids-planet/
Facebook: https://www.facebook.com/BajkaPanaKleksa/

Ekspozycję odwiedzicie w tygodniu od godz. 15:15 i w weekendy od 9:45.

Bilety najlepiej kupić przez internet (tutaj). Jeśli są wolne miejsca, to można kupić je również w kasie. Bliet dla dziecka na 1h kosztuje 32 zł, na dwie 54 zł, a bez limitu czasu 69 zł. Jeden opiekun wchodzi z dzieckiem za darmo (należy wykupić darmowy bilet). Dodatkowy opiekun płaci w zależności od wybranego czasu 10, 15 lub 21 zł. Za dziecko do 1 roku życia zapłacicie 1 zł.

Smart Kids Planet w Bajce Pana Kleksa jest ekspozycją przygotowaną z myślą o dzieciach w wieku 5-12 lat, ale młodsze z pomocą rodziców też świetnie sobie poradzą.

Na miejscu dostępny jest parking – do 3h parking w tygodniu jest bezpłatny (Pamiętajcie, aby przed opuszczeniem Bajki, okazać pracownikowi recepcji bilet parkingowy, w celu uzyskania bezpłatnych 3h), powyżej 4h to jednorazowy koszt 5 zł. W weekendy jest bezpłatny niezależnie od czasu parkowania.

Na miejscu dostępna jest toaleta.

W Smart Kids Planet dostępna jest kawiarnia Zielono mi. Dostępne są ciasta, muffiny, kawa czy herbata. W kawiarni umieszczone są monitory, na których można śledzić zabawę dzieci. W czasie naszego pobytu była promocja i za wydane w kawiarni pieniądze można było dostać pół godziny zabawy gratis.

W Smart Kids Planet istniej możliwość organizacji urodzin.Napisane przez: Anuszka

W pobliżu

Witajcie w naszej Bajce!

2 maja 2021
0.01km

Z wizytą w Krainie Mikołaja

3 grudnia 2017
0.10km

Trochę wody dla ochłody

28 lipca 2018
1.60km

W industrialnym klimacie

30 października 2017
1.66km

Podziemne ekspozycje

27 listopada 2017
2.11km

Ostatnio

Iluminacje na Zamku

22 listopada 2021

Bomb(k)owo!

21 listopada 2021

Tylko tego tutaj brakowało!

30 października 2021

Zupełnie inna bajka

28 października 2021

Kategorie