Jeśli macie ochotę pokazać Waszemu dziecku zwierzęta z naprawdę bliska – odwiedźcie Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu. To pięknie usytuowane miejsce, można tu obcować z przyrodą i podziwiać przepiękny krajobraz Beskidu Śląskiego. Znajdzie się też czas na zabawę!

Co to takiego

Leśny Park Niespodzianek to nietypowy ogród zoologiczny, w którym można nie tylko oglądać zwierzęta, ale też dotknąć i nakarmić część z nich. Muflony i daniele swobodnie przechadzają się wśród odwiedzających Park, w zagrodach natomiast zobaczyć można żubry, dziki czy żbiki. Ogromną atrakcją parku są sokolarnia i sowiarnia, w których o określonych porach odbywają się pokazy ptaków. Dodatkowo znajduje się tu aleja bajkowa z ruchomymi ekspozycjami znanych bajek oraz rozbudowany plac zabaw.

Nasze wrażenia

Nie ma co ukrywać – największe wrażenie  zrobiła na nas wszystkich bliska obecność zwierząt i możliwość ich karmienia. W całym swoim życiu nie miałam możliwości być tak blisko tych stworzeń i było to dla mnie przeżycie – a co dopiero dla Bajtla! Pozostałe zwierzęta również bardzo nam się podobały, chociaż pokazy w sokolarni zainteresowały nas zdecydowanie bardziej niż Bajtla 🙂 Wydaje mi się, że starsze dzieci byłyby bardziej zaciekawione – Bajtel był jeszcze malutki (miał 1,5 roczku) i ptaki mogły być dla niego za małe i za szybkie.

Aleja Bajek nas – dorosłych – zawiodła. Nie podobały nam się kukiełki w domkach, ich ograniczone ruchy, przeszkadzało nam również to, że bajka zazwyczaj trwała, kiedy podchodziliśmy. Bajtel z umiarkowanym zainteresowaniem oglądnął część domków. Podobało nam się Ptasie Wesele (jest puszczane o określonych porach), które to już kiedyś widzieliśmy w Austrii po niemiecku 🙂 Dalej jednak odbiegało od naszych gustów estetycznych 😉 Dla mnie – tej części mogłoby w Parku nie być, bo to natura jest głównym jego atutem. Wiem jednak, że wielu ludziom podobają się te chatki – dla każdego coś miłego 🙂

Bajtel oczywiście najszczęśliwszy był na placu zabaw – a już najbardziej na trampolinach. To miejsce gdzie można się wybiegać i zużyć resztki energii 🙂

Całość to dla mnie bardzo fajne miejsce na wycieczkę z dzieckiem. Jest tu fajnie o każdej porze roku (choć plac zabaw możemy wykorzystać najbardziej w ciepłe dni). Myślę, że zawitamy tu jeszcze, gdy Bajtel będzie starszy.

Kilka rad praktycznych

Adres: ul. Zdrojowa 16, Ustroń
Witryna: http://www.lesnypark.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/lesnypark

Obecnie obowiązuje cennik zimowy (od listopada do marca), bilety są tańsze i kosztują odpowiednio 30 zł i 25 zł. Nie jestem w stanie sprawdzić cennika letniego – postaram się dodać go w marcu. Ceny sprawdzicie na stronie: TUTAJ.

Przed Parkiem jest bezpłatny parking. Na terenie Parku są toalety oraz miejsca, gdzie można coś zjeść (z tych drugich nie korzystaliśmy 😉 ).

Park czynny jest cały rok – od 1 kwietnia do 31 października: w godz. od 9:00 do 18:00. Od 1 listopada do 31 marca: w godz. od 10:00 do 16:00.Napisane przez: Anuszka

W pobliżu

W koronach drzew na szczycie Równicy

20 kwietnia 2023
1.56km

Proszę Państwa, oto misie

14 lipca 2022
2.19km

Górska wyprawa po Lentilky

5 czerwca 2021
4.78km

Skąd się bierze chleb?

12 czerwca 2018
5.07km

525,5 metra nad poziomem morza

24 lipca 2017
15.34km

Ostatnio

Baw się i bujaj się!

14 listopada 2023

Na naukowy spacer

18 października 2023

Pod stopami Ojca Mateusza

18 października 2023

Kategorie