Dziś przygotowałam dla Was wyjątkowy wpis. Tym razem coś dla samych rodziców albo rodziców ze starszymi już dziećmi. Odwiedziłam to miejsce 2 lata temu i od tego czasu nie mogę o nim zapomnieć. Zrobiło na mnie niesamowite wrażenie. Przedstawiam Wam wystawę, na której nic nie zobaczycie. Niewidzialną wystawę.

Co to takiego

Zastanawialiście się kiedyś jak to jest radzić sobie w codziennych sytuacjach bez pomocy wzroku? Możecie tego doświadczyć na Niewidzialnej Wystawie. Przygotowane są tu specjalne pomieszczenia, odpowiednio wyposażone, do których nie dociera ani odrobina światła. Żeby się tu poruszać trzeba zdać się pozostałe zmysły: dotyk, słuch węch i poczucie równowagi. Dzięki tej wystawie możemy spojrzeć na świat z perspektywy osoby niewidomej.

Moje wrażenia

Jak już pisałam – niezapomniane wrażenia.

Najpierw możemy zobaczyć przedmioty codziennego użytku, gry czy pomoce naukowe osób niewidomych. Później wchodzimy do pomieszczeń, w których czekają na nas całkowite ciemności – i o wiele, wiele więcej.

Na początku czułam się bardzo niepewnie, z biegiem czasu przyzwyczaiłam się do sytuacji (odrobinę) i uczyłam, jak funkcjonować i chłonąć świat innymi zmysłami. Przewodnicy na wystawie to osoby niewidome lub niedowidzące. Pomagają nam poruszać się w tym zupełnie innym dla nas świecie i opowiadają o swoim życiu i odpowiadają na pytania. Pomieszczenia są tak skonstruowane, że przeniosą nas w najróżniejsze miejsca i sytuacje – nie powiem Wam jakie, żeby nie zdradzić zbyt wiele. Cała ta wyprawa jest niesamowita i bardzo pouczająca. Na pewno odwiedzę to miejsce ponownie, jeśli będę miała okazję. Zabiorę tam Męża oraz Bajtla, gdy jeszcze trochę podrośnie.

Kilka rad praktycznych

Witryna: http://niewidzialna.pl/
Adres: Al. Jerozolimskie 123 a, Warszawa

Bilet normalny kosztuje 27 zł w dni powszednie oraz 31 zł w weekendy. Bilet ulgowy odpowiednio 24 i 28 zł. Są też bilety rodzinne (maksymalnie 2 osoby dorosłe i maksymalnie 3 dzieci do lat 16) za 70 zł w dni powszednie oraz 80 w weekendy.

Wystawę mogą zwiedzać dzieci od 8 roku życia. Bilety na miejscu można kupić tylko za gotówkę (w budynku znajdują się 2 bankomaty). Wycieczki można rezerwować, bilety można też kupować online. Zwiedzanie trwa godzinę.

Wystawa mieści się w budynku biurowo – handlowym Millennium Plaza, na 1 piętrze. Dostępne są 2 płatne parkingi podziemne, łatwo dojechać tu również komunikacją miejską.

Znajdziemy tu chwilę, aby wypić kawę lub sok. Budynek znajduje się blisko centrum i w okolicy znajdziemy mnóstwo miejsc, w których możemy zjeść.

Niewidzialną Wystawę można odwiedzić również w Budapeszcie oraz Pradze.Napisane przez: Anuszka

W pobliżu

Tańczące fontanny (i nieco więcej)

15 czerwca 2018
3.54km

Zabawa z dinozaurami!

29 kwietnia 2019
7.44km

Ostatnio

Kategorie