Kiedy Bajtel miał niespełna 1,5 roczku wybraliśmy się na przedłużony weekend do Kielc. Wielu z naszych znajomych się dziwiło, bo prawdę powiedziawszy nie był to popularny kierunek wycieczek weekendowych 😉 Naszym głównym celem było wejście na Łysicę, najwyższy szczyt Gór Świętokrzyskich – do Świętej Katarzyny, skąd wiedzie na nią szlak, jest z Kielc 25 minut drogi. Oczywiście nie mogło to być jedyne miejsce, które zobaczymy – i nie było. Kielce (i okolice) to miasto naprawdę warte odwiedzenia. Dziś kilka słów o Muzeum Zabawek i Zabawy.

Co to takiego

Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach to największe i najstarsze muzeum zabawek w Polsce. Zgromadzono tu kilka tysięcy eksponatów. Zabawki podzielone są na grupy tematyczne, znajdziemy tu zarówno zabawki historyczne, jak i współczesne, nie tylko z naszego kraju, ale i z różnych stron świata.

Nasze wrażenia

Muzeum podobało się nam wszystkim – choć pewnie każdemu co innego. Część ekspozycji jest „za szybką” – i ta interesowała głównie mnie i Męża. Część zabawek znana nam była z dzieciństwa, na część jesteśmy trochę za młodzi 😉 Można tam zobaczyć autka, lalki, maskotki czy modele samolotów i statków. Bajtel również oglądał je z ciekawością, jednak najbardziej podobały mu się te części wystawy, w których mógł dotykać zabawek (zwłaszcza wystawa zabawek ludowych, gdzie śledził z uwagą ściągającą się z gąską kurkę). W Muzeum dostępna jest też sala zabaw dla dzieci, gdzie dzieciaki mogą pobujać się na koniku, poskładać Duplo czy pokręcić się na Bilibo. W ładne dni można pobawić się również na dziedzińcu – są tu jeździki – drewniane konie oraz ogromne szachy.

Kilka rad praktycznych

Witryna: www.muzeumzabawek.eu

Adres: pl. Wolności 2, Kielce

Muzeum czynne jest od wtorku do niedzieli. W sezonie letnim (maj – wrzesień) od 9 do 17, a w sezone zimowym od 8 do 16. Bilety kosztują 15 zł, ulgowe 8 zł. Muzeum organizuje też warsztaty.

Do 5.12.2019 ze względu na modernizację wystaw, obowiązują obniżone ceny biletów – 12 zł oraz 5 zł.

W tym samym budynku znajduje się kawiarnia Kawka Zabawka, w której można zjeść i napić się, a dzieciaki mają tam miejsce do zabawy.Napisane przez: Anuszka

W pobliżu

Rezerwat w centrum miasta

18 lipca 2017
1.44km

Ostatnio

Alicja w Krainie Świateł

17 października 2022

Na ochłodę

21 lipca 2022

Wyprawa do Hogsmeade

22 stycznia 2022

Kategorie