Pisałam Wam już o Legendii dzień po jej otwarciu. Pisałam w maju na fb, że Legendia wygląda coraz lepiej. Teraz czas napisać, jak wygląda teraz, w środku sezonu.

Na końcu wpisu zestawienie wszystkich atrakcji – wraz ze wzrostem i wiekiem potrzebnym, aby z nich skorzystać.

Co to takiego

Śląskie Wesołe Miasteczko to najstarszy polski lunapark, w którym zabawa trwa od ponad 57 lat! Obecnie odzyskuje dawną świetność pod nową nazwą – Legendia. Na prawie 40 ha czeka na gości ponad 40 atrakcji.

Nasze wrażenia

Byliśmy w Legendii już trzy razy i z każdym kolejnym – jest coraz lepiej. Otwarte są już wszystkie atrakcje, większość jest odnowiona, kolorowa i odmalowana. Nie ma już placu budowy – jest zielono, można spacerować wokół jeziorka.

Atrakcji jest wiele. Wszystkie zyskały regulaminy – zarówno przed wejściem, jak i na stronie. Dla wszystkich powyżej 95 cm jest tu coś ciekawego. Zdecydowana większość atrakcji jest dla dzieci, ale znajdziemy też trochę ekstremalnych przeżyć 🙂

Bajtel za każdym razem był bardzo zadowolony. Ma już swoje ulubione karuzele. Lubi filiżanki i Electric Ring, ale oczywiście z chęcią wchodzi na wszystkie. Bardzo fajne są tutejsze dmuchańce, bardzo duże, mają ciekawe atrakcje i są po prostu ładne 🙂 Na części karuzel można przejechać się razem z dzieckiem, na innych trzeba, a na kolejnych – nie wolno. Operatorzy skrupulatnie sprawdzają wzrost dziecka i nie przepuszczają, jeśli ktoś jest za niski do danej atrakcji.

Jeśli chodzi o strefę ekstremalną – zrobiło się dość ciekawie. Konkurencji w Legendii nie ma jak dla mnie Lech – to najnowsza atrakcja w miasteczku. To Roller Coaster na światowym poziomie, największy w Europie Środkowo-Wschodniej. Przejażdżka jest emocjonująca i długa! Dla mnie bomba! Pozostałe kolejki górskie są dość wiekowe, ale jazda jest dość przyjemna – choć dla mnie to po prostu frajda, a nie ogromne emocje 😉

Jak już kiedyś wspominałam – ja nie mogę się kręcić, za to Mąż robi to z upodobaniem. Podobał mu się Phoenix oraz Dragon Wrestling Tournament. Ale jest jeszcze kilka fajnych atrakcji.

W każdym razie – starsi w końcu mają tu co robić 🙂 A już buduje się kolejna nowość – Bazyliszek. Zapowiada się ciekawie!

Myślę, że Legendia stanęła na wysokości zadania. Obecnie zupełnie nie przypomina miejsca, które odwiedziliśmy na początku maja. Zdecydowanie warto się tu wybrać!

Edit z 2019 roku: Jak na razie każdego roku kupujemy bilet sezonowy i jesteśmy zadowoleni. Bajtel może korzystać z coraz większej liczby atrakcji. Bazyliszek zalicza się do jednej z jego ulubionych 🙂 Legendia wygląda naprawdę dobrze, jest zielono, gra muzyka, atrakcje są odświeżone. Niestety – w dalszym ciągu da się wyczuć ząb czasu, byłoby świetnie gdyby pojawiło się więcej nowych karuzel. Ogólnie jednak Legendia daje radę – a dla dzieci w wieku Bajtla to ogromna frajda!

Kilka rad praktycznych

Adres: Plac Atrakcji 1, 41-501 Chorzów
Witryna: http://www.legendia.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/legendia.slaskie.wesole.miasteczko

Bilet dla osoby dorosłej kosztuje 99 złotych, dla dzieci 79 zł –  z kartą GO PASS o 20 zł taniej, do 3 roku życia za bilet zapłacimy 1 zł. Bilet sezonowy normalny kosztuje 249 zł, a ulgowy 239 zł, natomiast z kartą GOPASS 50 zł taniej. W cenie biletu możemy korzystać ze wszystkich urządzeń i atrakcji na terenie parku – bez limitu. (Ceny za 2019 rok).

Na stronach Legendii przy każdej atrakcji jest dostępny jej regulamin wraz z informacją kto może z niej korzystać (np. z niektórych nie ma wyłączenia dla kobiet w ciąży). Są też zebrane wszystkie na stronie – można tu zerknąć z czego nasze dziecko może skorzystać.

Niedaleko wejścia jest spory parking, darmowy dla odwiedzających Legendię.

Na terenie parku jest sporo miejsc, w których można coś zjeść. Są kawiarnie, lodziarnia, restauracja (pizza & pasta), sklepiki z pamiątkami. Dostępne są również toalety.

Zazwyczaj chodzimy w środku tygodnia, po godzinie 16.30 i wtedy nie ma kolejek. Z tego co słyszałam w weekendy jest więcej ludzi, ale nie jest bardzo źle 😉Napisane przez: Anuszka

W pobliżu

Wesołe miasteczko pełne świateł

24 listopada 2023
0.06km

Legendia – początek sezonu

30 kwietnia 2017
0.18km

Park Linowy w Parku Śląskim

4 września 2019
0.65km

Zwierzęta i dinozaury

11 kwietnia 2019
0.73km

Pod niebem pełnym gwiazd

22 września 2017
1.87km

Ostatnio

Baw się i bujaj się!

14 listopada 2023

Na naukowy spacer

18 października 2023

Kategorie