ATRAKCJA JEST OBECNIE NIECZYNNA!

O otwarciu Galerii Figur Stalowych w Gliwicach usłyszałam dzień po otwarciu. Ponieważ mamy tam bardzo blisko z pracy… wybranie się tam zajęło nam dość długo 😉 Też tak macie 😉 ? W końcu jednak się udało i spieszę napisać Wam o naszych wrażeniach!

Co to takiego

Galeria Figur Stalowych to miejsce, gdzie w jednym miejscu można spotkać rzeźby wykonane z elementów recyklingu metalowego. Figury metalowe inspirowane są postaciami z bajek, filmów czy światowymi hitami motoryzacji.

Nasze wrażenia

W Galerii spędziliśmy około 40 minut i był to bardzo fajny czas. Rzeźby robiły wrażenie, podobała nam się precyzja wykonania i w ogóle sam pomysł na to, aby takie rzeźby powstały! Z tysięcy śrubek, nakrętek, kawałków blachy, łańcuchów i wszelakich samochodowych części, dzięki pomysłowi Polaka (pomysłodawcą jest Mariusz „Jose” Olejnik) oraz pracy 120 artystów z całego świata. Tak, tak – rzeźby wykonywane są ręcznie!

Bajtel miał radochę w odnajdywaniu postaci, które zna i lubi (ach Pumba! ach Minionki!). My również mieliśmy w tym sporo frajdy. Były Gumisie, Pingwiny z Madagaskaru, Wściekłe Ptaki ;), kojot Wile (Geniusz), Transformersy – i wiele więcej! – było co oglądać.

Najwięcej czasu spędziliśmy w części z samochodami – są one w skali 1:1!. Można do nich wejść, mają ruchome elementy – kierownicę, czasem skrzynie biegów czy nawet wlew paliwa (to Bajtlowi podobało się najbardziej). Są tu naprawdę fajne bryki – m.in. Bugatti, Formuła 1 czy znany wszystkim dzieciom Zygzak McQueen!

Wystawa była bardzo fajna. Raziła mnie jedynie cena… Uważam, że 75 złotych za trzy osobową rodzinę to trochę za dużo. Gdyby cena była trochę mniejsza – byłabym w 100% zadowolona 😉

Kilka rad praktycznych

UWAGA: ATRAKCJA JEST NIECZYNNA OD 27.10.2019!

Witryna: http://www.galleryofsteelfigures.com/
Adres: ul. Pszczyńska 315, Gliwice (Europa Centralna)

Galerię można było zwiedzać w soboty od 10 do 20, w pozostałe dni tygodnia – od 10 do 18.

Bilety kosztowały 28 złotych, a ulgowy 19 zł, natomiast bilet dla seniora 22 zł. Rodzina 2+2 płaciła 80 zł. Kupując bilety do Galerii można było uzyskać zniżkę do Kolejkowa.

O parking nie trzeba się martwić – wystawa znajdowała się w galerii handlowej Europa Centralna – miejsc do parkowania jest tam pod dostatkiem.

Nie widziałam toalety na wystawie – jest dostępna w centrum handlowym.

Galerie Figur Stalowych można odwiedzić w Pruszkowie, Warszawie oraz Krakowie.Napisane przez: Anuszka

W pobliżu

Taras widokowy na placu zabaw!

9 sierpnia 2018
3.40km

Spacer wśród kwiatów

8 października 2020
4.67km

Pod palmami

4 sierpnia 2017
5.06km

Z Bajtlem na grubie

18 października 2017
6.69km

Ostatnio

Alicja w Krainie Świateł

17 października 2022

Na ochłodę

21 lipca 2022

Wyprawa do Hogsmeade

22 stycznia 2022

Kategorie