W Ostrawskim ZOO byliśmy z Bajtlem… we wrześniu zeszłego roku! Coś długo ten post czekał na napisanie 😉 Słyszeliśmy o tym miejscu wiele dobrego i wybraliśmy się sprawdzić to sami. Jeśli lubicie ogrody zoologiczne – ten z pewnością wart jest odwiedzenia!

Co to takiego

Zoo Ostrava to Ogród Zoologiczny w Ostrawie, powstał w 1951 roku. Mieszka tu ponad 250 gatunków zwierząt. Znajduje się tu również ogród botaniczny, a w nim trzy ścieżki botaniczne o łącznej długości 6 km.

Nasze wrażenia

Jak już pisałam w jednym z wcześniejszych wpisów – Bajtel nie jest szczególnym miłośnikiem ogrodów zoologicznych 😉 Nie nastawialiśmy się więc na szczególne zachwyty i pienia, nie planowaliśmy też całodniowej wycieczki (po południu wybraliśmy się do Małego Świata Techniki). Spędziliśmy jednak bardzo miły, rodzinny czas i wszyscy wyszliśmy z ZOO zadowoleni 🙂

ZOO jest ładne, dobrze utrzymane, czyste i bardzo zielone. Możemy zboczyć z głównej ścieżki i po prostu pochodzić wśród zieleni. Zwierzęta miały czyste wybiegi. Fajne jest to, że na jednym wybiegu czasem jest kilka rodzajów zwierząt. Poza tym, że zwierzęta możemy obejrzeć na zewnątrz w ZOO znajduje się również kilka ciekawych pawilonów. A pawie poruszają się po ogrodzie całkowicie swobodnie 🙂 Spotkać tu możemy ponad 250 gatunków zwierząt, m.in. hipopotamy, żyrafy, zebry czy słonie – w tym małego słonika, który przyszedł na świat w lipcu 2017 (słodziak!).

Jest tu mnóstwo atrakcji dla dzieci. Jest małe ZOO, gdzie można karmić zwierzątka – Bajtel był najpierw trochę przestraszony, ale ciekawość zwyciężyła i mu się podobało 😉 Są różne ekspozycje – o pszczołach, motylach, mrówkach czy chrząszczach. Znajdziemy też sporo placów zabaw – w tym jeden przy którym dzieciaki mogą się popluskać, a także kilka drewnianych rzeźb, dzięki którym można poczuć się jak żółwik czy kangurzątko 🙂

Kilka rad praktycznych

Witryna: http://www.zoo-ostrava.cz/pl/
Adres: Michálkovická 197, Ostrava

Pod ZOO znajdziemy 3 parkingi, są one płatne. W wakacyjne dni, a zwłaszcza w weekend mogą być przepełnione i trzeba szukać miejsca w okolicy lub czekać. Parking kosztuje 55 koron (niecałe 10 zł), płatność w gotówce. Z tego co pamiętam – można było zapłacić w polskiej walucie, ale było nieco drożej. Warto wiedzieć, że nie potrzebujemy słowackich winiet – odcinek autostrady z Polski do Ostrawy jest bezpłatny.

W kasie ZOO można płacić gotówką w koronach czeskich lub kartą. Przy wejściu do ZOO znajduje się bankomat. Bilet normalny w sezonie letnim kosztuje 120 koron (około 20 zł), a w zimowym 80 koron (niecałe 15 zł). Dla dzieci odpowiednio 90 i 50 koron (około 15 i niecałe 10 zł), do 3 roku życia dzieciaki wchodzą za darmo.

W ZOO jest restauracja (nie wiem co oferuje, gdyż nie byliśmy w środku) oraz punkty gastronomiczne, gdzie posilić się można głównie fast foodami. W restauracji jest możliwość podgrzania posiłków dla dzieci. W kilku miejscach znajdują się przewijaki, są również kąciki dla mam karmiących piersią.

W ZOO nie wolno jeździć na rowerach (również biegowych!), hulajnogach czy rolkach. Można wypożyczyć drewniany wózek można (przy wejściu do ZOO). Wózek wypożycza się za kaucją – w 2017 roku było to 300 CZK (około 50 zł) i okazaniem dowodu tożsamości, opłata za wypożyczenie w 2017 wynosiła 30 CZK (około 5 zł). Zimą wypożyczalnia nieczynna.

Po ZOO jeżdżą również dwie kolejki. Przejazd kolejką turystyczną odbywa się z jednego końca ZOO na drugi. W sezonie jeździ ona co około 20 minut. Wsiadać można przy Pawilonie Ewolucji. Druga z kolejek to Safari Expres. Jeździ ona wśród afrykańskich i azjatyckich zwierząt. Czas przejazdu wynosi od 15 do 20 minut). Wsiadać można przed wybiegiem żyraf.  Bilety na każdą z nich kosztują 40 CZK (około 7 zł).Napisane przez: Anuszka

W pobliżu

Ostatnio

Alicja w Krainie Świateł

17 października 2022

Na ochłodę

21 lipca 2022

Wyprawa do Hogsmeade

22 stycznia 2022

Kategorie