Chciałam tu przyjechać odkąd dowiedziałam się o tym miejscu – w końcu ostatnio nadarzyła się okazja. Bajtel to bardzo energiczne dziecko, kocha wszelkie wspinaczki i ruch – to miejsce jest wręcz stworzone dla niego 🙂 Już kilka razy pytał czy jeszcze tam wrócimy. Oczywiście! Bo Eko Park w Bielsku-Białej jest naprawdę w dechę!

Co to takiego

Park W DECHĘ to park rozrywki i edukacji, pierwsze w Polsce w pełni ekologiczne miejsce tego typu.

Nasze wrażenia

Eko Park W DECHĘ jest w dechę! Choć w pierwszym momencie tuż po wejściu wydawał mi się niewielki 😉 Pozory mylą! Dzieciaki mają tu co robić przez długie godziny! Mogą się tu wyszaleć, wybawić i sprawdzić swoją sprawność.

Atrakcje w parku są bardzo różnorodne, przemyślane i starannie wykonane. Pierwszy wpada w oko ogromny krokodyl! Na jego grzbiecie (na który dzieciaki mogą wspiąć się dzięki ściankom wspinaczkowym na jego nogach) znajdziemy lornetki i lunety. Z jego ogona zjedziemy po rolkowej zjeżdżalni, a w jego wnętrzu pokonamy prawdziwy labirynt! Kolejnym fascynującym zwierzakiem jest 13 metrowy goryl! Z jego szczytu prowadzą na dół dwie zjeżdżalnie, z których dzieciaki mogą zjechać na dywanie – same lub z rodzicem. Niedaleko stoją tory wodne, gdzie można puszczać łódeczki. Obok znajdziemy wspaniały tor przeszkód – kostkarnie. Jest też wielka poducha, na której dzieciaki mogą skakać do woli. Dzieciaki (jeśli jest potrzeba z asekuracją rodziców) mogą przejść fajny (choć dość prosty) park linowy, stworzony z myślą o nich i dobrze zabezpieczony.

Bajtel sprawdził wszystkie atrakcje. Najmniej podobał mu się szczudlany jeż (ogólnie bardzo fajny, ale przerwy były dość dalekie) oraz tunel kreta. Ogólnie zauważyłam, że były to najmniej popularne atrakcje wśród dzieci.

Jest jeszcze świetna piaskownica, gdzie dzieciaki mogą pojeździć koparką, ładować piasek do wiader i wciągać je na konstrukcję, a także prowadzić po taśmociągu. Bajtlowi bardzo się tam podobało.

Na całej przestrzeni znajdziemy też tory do krykieta. Jest również całe mnóstwo drewnianych gier, takich jak piłkarzyki, łowienie ryb, labirynty czy cymbergaj. Jest karuzela – keciok – dla dzieciaków, które mają powyżej 120 cm (Bajtel nie mógł skorzystać).

Byliśmy z Mężem pod wrażeniem tego miejsca. Ale, ale – kogo interesuje nasze zdanie w tej sprawie ;)? Najważniejsze jest zdanie Bajtla – a ten był zachwycony! Spróbował każdej atrakcji, zjeżdżał ze zjeżdżalni – i sam, i z nami, biegał po parku linowym (i wymyślał sobie utrudnienia), przechodził po torach przeszkód. Spędziliśmy tu 4 godziny i nie było czasu na nudę! Polecamy!

Kilka rad praktycznych

Adres: Leszczyńska 20, Bielsko-Biała
Witryna: http://www.parkwdeche.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/EkoParkBielsko

Eko Park W DECHĘ znajduje się przy Centrum Handlowym Gemini. Otwarty jest

  • w godzinach 10 – 19 w kwietniu, maju, wrześniu oraz październiku
  • w godzinach 10 – 20 w czerwcu
  • w godzinach 10 – 21 w lipcu i sierpniu.

Bilety kosztują w niskim sezonie 42 zł dla dziecka, a dla rodzica 5 zł, a w wysokim odpowiednio 45 zł i 10 zł. Dzieci poniżej 90 cm płacą 5 zł.

Obok Parku znajduje się Park Linowy, z którego korzystać mogą dorośli, jak i dzieci już od 6 roku życia. Za tę atrakcje niezależnie od wieku płacimy 42 zł w sezonie niskim i 45 zł w wysokim. Jeśli wykupimy dla dzieciaków bilet łączony na obie te atrakcje zapłacimy odpowiednio za dziecko 59 lub 64 złote, a za dorosłego 42 lub 45 złotych.

Z parku można wyjść i wejść. Łazienki (w jednej z nich jest przewijak) znajdują się na zewnątrz, ale jest do nich niedaleko. Niestety nie były zbyt czystsze. Wewnątrz Gemini toalety były czystsze.

Przy wejściu do Eko Parku znajduje się Bistro Mataja. Można tu kupić kawę, zjeść lody, a także coś przekąsić. Znajduje się tu kącik do zabawy dla dzieciaków, a w innym miejscu książeczki i kolorowanki.

Na zewnątrz jest dodatkowo niewielki, ale fajny bezpłatny plac zabaw.

Byliśmy w Parku w słoneczny weekend. Dzieciaków było sporo, ale nie było tragedii, nikt nie wchodził sobie na głowę 😉 Spędziliśmy tam około 4 godzin.Napisane przez: Anuszka

W pobliżu

W odwiedzinach u Reksia

27 stycznia 2018
1.97km

Wyprawa do Hogsmeade

22 stycznia 2022
2.44km

525,5 metra nad poziomem morza

24 lipca 2017
2.97km

Na krótki wypad w góry

8 sierpnia 2020
3.89km

Ostatnio

Baw się i bujaj się!

14 listopada 2023

Na naukowy spacer

18 października 2023

Kategorie