Uwaga! Wpis archiwalny! ATRAKCJA ZAMKNIĘTA NA STAŁE

Tym razem zachciało mi się powspominać 🙂 Przeniesiemy się zatem do słonecznych Włoch, gdzie razem z Przyjaciółmi i ich Córeczką – rówieśniczką Bajtla, spędziliśmy urlop w 2016 roku. Większość czasu spędziliśmy na plaży oraz spacerując po malowniczym Caorle, ale odwiedziliśmy także Gulliverlandię. Bajtel nie chciał wychodzić 😉

Co to takiego

Gulliverlandia to Rodzinny Park Rozrywki. Znajdziemy tu karuzele i place zabaw, zobaczymy pokaz lwów morskich, dolinę dinozaurów oraz akwarium. Możemy wyjechać na widokową, panoramiczną wieżę.

Nasze wrażenia

To Park Rozrywki, który spodoba się przede wszystkim małym dzieciom. Dla starszych dzieciaków i dorosłych jest tu niewiele atrakcji, nie ma też nic ekstremalnego. Park jest stary, trochę zaniedbany, na co dorośli z pewnością zwrócą uwagę, ale już małe dzieci niekoniecznie 😉

Spędziliśmy tu świetnie czas właśnie ze względu na dzieci. One były zachwycone (choć nie zawsze podobały im się te same atrakcje). Zdawaliśmy sobie sprawę z mankamentów parku, ale to uśmiech dzieci był naszym wyznacznikiem.

Był tu fajny plac zabaw, a także ogromne zjeżdżalnie oraz dmuchańce, z których dało się jednak korzystać tylko rano, bo gdy się nagrzały – parzyły! Było kilka spokojnych karuzel. Oglądnęliśmy także pokaz lwów morskich i wjechaliśmy na wieżę widokową z panoramicznym widokiem. Wieża się kręci i umożliwia obejrzenie całego parku i okolicy z lotu ptaka – wyjeżdża o określonych godzinach.

Bajtel, miłośnik karuzeli ekstremalnych, dwukrotnie zjechał z nami z wodnej zjeżdżalni i kilka razy przejechał niewielką kolejką górską 🙂 Obejrzeliśmy także pokaz lwów morskich i wstąpiliśmy do akwarium. Dorośli skorzystali z dwóch atrakcji – gokartów oraz wieży swobodnego upadku.

Tak jak wspominałam – jest to park przede wszystkim dla małych dzieci. Nie polecałabym tu przyjazdu samodzielnie lub z nastolatkiem, ale dla maluchów to świetna frajda, a miejsce pozbawione jest tłumów, jakie zwykle widzimy w wesołych miasteczkach.

Kilka rad praktycznych

Uwaga! Wpis archiwalny! ATRAKCJA ZAMKNIĘTA NA STAŁE
Adres: Via San Giuliano 13, Lignano, Włochy

Gulliverlandia była otwarta od maja do września. Bilet normalny kosztował 18 euro, dzieci w wieku 3-8 lat płaciły 14 euro. Nam się udało znaleźć na włoskim Grouponie ofertę za 11 euro!

Park otwarty był przez cały tydzień od godziny 10 do 18. My spędziliśmy w nim około 4 godzin. Odwiedziliśmy park w środku tygodnia, w czerwcu – ludzi nie było wiele i praktycznie nie musieliśmy na nic czekać. Część atrakcji zostało otwartych godzinę lub dwie po otwarciu parku.Na terenie parku była restauracja oraz oczywiście toalety.

Lwy morskie można było oglądać o godzinie 11 i 15.

Warto wybrać się tu w pochmurny dzień, niewiele tu cienia. Podczas upału ciężko wytrzymać, a np. dmuchańce rozgrzewają się okrutnie i nie da się z nich korzystać.Napisane przez: Anuszka