Dawno nie było wpisów! A jeszcze dawniej wpisów z cyklu “Palcem po mapie”. Czas to zmienić – wracam do Was pełną parą 🙂

Dziś chciałam pokazać Wam chyba najlepszą książkę z mapami w dziejach! I dla dzieci, i dla dorosłych. I wiem, że pewnie o niej słyszeliście, że wszędzie o niej piszą, że w całym świecie jest wydawana – ba! Nawet księżniczka Charlotte i książę George otrzymali tę książkę podczas wizyty w Polsce. Ale my też ją mamy i też ją chcemy pokazać 😉

Mapy po prostu powalają! Swoją dokładnością, liczbą przekazywanych informacji, pięknymi ilustracjami. Książka ma ogromne wymiary (27,5 x 37,5 cm), matowe, lekko postarzane strony. I mnóstwo, mnóstwo szczegółów! I duży i mały może dowiedzieć się z tej książki wielu nowych, ciekawych rzeczy!

O każdym kraju dowiemy się podstawowych informacji, takich jak: powierzchnia, liczba ludności, język. Poznamy też dzieci, mieszkające w danym kraju – zobaczymy jak wyglądają i jakie mają imiona. Dowiemy się, jakie znane postaci – muzycy, aktorzy, naukowcy, sportowcy – pochodzą z danego kraju. Poznamy zwierzęta i rośliny, znane budynki i zabytki, dania, stroje ludowe, a także znane i lubiane czynności z danego kraju.

Informacji jest mnóstwo, nad książką można spędzić długie godziny. W przypadku Bajtla i dzieci w jego wieku, to głównie dorosły może opowiadać co w danych kraju możemy zobaczyć, spotkać, zjeść. Ciekawskie maluchy mogą dopytywać, pokazywać zwierzęta, rośliny. Lubimy z Bajtlem przeglądać miejsca, w których byliśmy i znajdować rzeczy, które widzieliśmy – np. figi w Chorwacji, Wenecję wraz z gondolami we Włoszech, obwarzanki w Polsce. Lubię pokazywać Bajtlowi miejsca, do których się wybieramy lub w których byliśmy, kiedy był malutki. Porównujemy potem ilustracje z książki z naszymi zdjęciami.

Starsze dzieci mogą mieć ogromną frajdę same przeglądając książkę i szukając znanych już przez siebie informacji, a także dowiadując się czegoś nowego. Książka zdecydowanie nie ma górnego limitu wieku 😉 Sama lubię przeglądać ją nawet kiedy Bajtla nie ma w pobliżu 😉

Jeśli poszukujecie atlasu dla swoich dzieciaków i chcecie kupić coś naprawdę dobrego – to jest odpowiednia książka!

Trochę danych

Tekst i ilustracje: Aleksandra i Daniel Mizielińscy
Wydawnictwo: Dwie Siostry
Liczba stron: 110
Cena: najtaniej ok. 40 zł
Oprawa: twarda
Wiek: 3+Napisane przez: Anuszka

W pobliżu

Brak miejsc

Ostatnio

Baw się i bujaj się!

14 listopada 2023

Na naukowy spacer

18 października 2023

Pod stopami Ojca Mateusza

18 października 2023

Kategorie