Żywych muzeów odwiedziliśmy już trochę. Robiliśmy obwarzanki, pierniki, a także oscypki (tak, tak, pisałam Wam ostatnio, że jestem do tyłu z wpisami 😉 ).

Ale to było najlepsze muzeum tego typu! I w mojej ocenie najlepsza z odwiedzonych atrakcji w Poznaniu!

Co to takiego

Rogalowe Muzeum Poznania to żywe centrum poznańskich tradycji i kultury. Można tu poznać Poznań, jego język, symbole – i oczywiście Rogale Świętomarcińskie.

Nasze wrażenia

Wszyscy wyszliśmy zadowoleni! Każdy znajdzie tu coś dla siebie – i dzieciaki, i dorośli!

Warsztaty prowadzone są z ogromnym humorem! Nie da się nie śmiać! Nie jest nudno. A każdy kto chce – może trochę pomóc 🙂 Na początku możemy otrzymać fartuch i czapę – osoby, które się na to zdecydują są wyciągane później do pomocy. Bajtel wyrabiał ciasto, ja wałkowałam. I nie trzeba się przejmować, że robią to ludzie, których nie znamy i nikt nie umył wcześniej rąk 😉 Na koniec skosztujemy prawdziwych Rogali Świętomarcińskich, przygotowanych tak, jak należy 😉

Na warsztatach poznamy też trochę poznańskiej gwary, historii Poznania i historii rogali. Dowiemy się jak należy je robić i co musi mieć rogal, żeby być Świętomarcińskim 😉

Dużą uwagę zwracam też na lokalizację. Często nadaje ona miejscu dodatkowy, niesamowity klimat. Tak jest i w tym przypadku. Rogalowe Muzeum mieści się tuż przy Starym Rynku, w zabytkowej, 50-letniej kamienicy. Część wnętrz jest tu oryginalna! Dodatkowo przez okno możemy podziwiać ratuszową wieżę (a Ci którzy wybiorą się na pokaz o 11.10 zobaczą stąd również trykające się koziołki). Czy może być lepsze miejsce na opowiedzenie historii Poznania?

Jeśli macie zamiar odwiedzić Poznań – to po prostu obowiązkowe miejsce! Na prawdę warto tu zajrzeć. Jest ciekawie, jest z humorem, jest smacznie 😉 My wyszliśmy zachwyceni :)!

Kilka rad praktycznych

Witryna: http://rogalowemuzeum.pl/
Adres: Stary Rynek 41, wejście od ulicy Klasztornej 23

Ogólnodostępne pokazy są o godzinach 11:10 (pokaz rogalowo-koziołkowy, pod koniec z okna możecie obejrzeć koziołki), 12:30, 13:45 oraz 15:00. Należy pojawić się na 10 minut przed pokazem.

Muzeum czynne jest 7 dni w tygodniu. Muzeum jest nieczynne w wybrane dni w ciągu roku (informacje w sekcji wydarzenia na stronie głównej).  

Warto zarezerwować bilety wcześniej (informacja tutaj), wtedy nie musicie się martwić o miejsca. Osoby z rezerwacjami mają pierwszeństwo. Bilety normalne kosztują 19 zł, ulgowe 17 zł. Rodzinny (2 dorosłych + 2 lub więcej dzieci) to koszt 17 zł za osobę. Jeśli chcecie wybrać się pokaz rogalowo-koziołkowy za każdy bilet zapłacicie 2 zł więcej. Dzieci do 3 roku życia nie płacą.

Sale Muzeum są klimatyzowane.

Na miejscu można kupić Rogale Świętomarcińskie na wynos i w pamiątkowych opakowaniach oraz inne pamiątki.Napisane przez: Anuszka

W pobliżu

Ostatnio

Alicja w Krainie Świateł

17 października 2022

Na ochłodę

21 lipca 2022

Wyprawa do Hogsmeade

22 stycznia 2022

Kategorie