Żywych muzeów odwiedziliśmy już trochę. Robiliśmy obwarzanki, pierniki, a także oscypki (tak, tak, pisałam Wam ostatnio, że jestem do tyłu z wpisami 😉 ).

Ale to było najlepsze muzeum tego typu! I w mojej ocenie najlepsza z odwiedzonych atrakcji w Poznaniu!

Co to takiego

Rogalowe Muzeum Poznania to żywe centrum poznańskich tradycji i kultury. Można tu poznać Poznań, jego język, symbole – i oczywiście Rogale Świętomarcińskie.

Nasze wrażenia

Wszyscy wyszliśmy zadowoleni! Każdy znajdzie tu coś dla siebie – i dzieciaki, i dorośli!

Warsztaty prowadzone są z ogromnym humorem! Nie da się nie śmiać! Nie jest nudno. A każdy kto chce – może trochę pomóc 🙂 Na początku możemy otrzymać fartuch i czapę – osoby, które się na to zdecydują są wyciągane później do pomocy. Bajtel wyrabiał ciasto, ja wałkowałam. I nie trzeba się przejmować, że robią to ludzie, których nie znamy i nikt nie umył wcześniej rąk 😉 Na koniec skosztujemy prawdziwych Rogali Świętomarcińskich, przygotowanych tak, jak należy 😉

Na warsztatach poznamy też trochę poznańskiej gwary, historii Poznania i historii rogali. Dowiemy się jak należy je robić i co musi mieć rogal, żeby być Świętomarcińskim 😉

Dużą uwagę zwracam też na lokalizację. Często nadaje ona miejscu dodatkowy, niesamowity klimat. Tak jest i w tym przypadku. Rogalowe Muzeum mieści się tuż przy Starym Rynku, w zabytkowej, 50-letniej kamienicy. Część wnętrz jest tu oryginalna! Dodatkowo przez okno możemy podziwiać ratuszową wieżę (a Ci którzy wybiorą się na pokaz o 11.10 zobaczą stąd również trykające się koziołki). Czy może być lepsze miejsce na opowiedzenie historii Poznania?

Jeśli macie zamiar odwiedzić Poznań – to po prostu obowiązkowe miejsce! Na prawdę warto tu zajrzeć. Jest ciekawie, jest z humorem, jest smacznie 😉 My wyszliśmy zachwyceni :)!

Kilka rad praktycznych

Adres: Stary Rynek 41, wejście od ulicy Klasztornej 23
Witryna: http://rogalowemuzeum.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/rogalowemuzeum

Terminy pokazów znajdziecie TUTAJ. Część pokazów to pokazy rogalowo-koziołkowe – z oglądaniem koziołków i legendą 🙂 Należy pojawić się na 10 minut przed pokazem.

Muzeum czynne jest 7 dni w tygodniu. Muzeum jest nieczynne w wybrane dni w ciągu roku (informacje w sekcji wydarzenia na stronie głównej).  

Warto zarezerwować kupić bilety online TUTAJ, wtedy nie musicie się martwić o miejsca. Bilety ulgowe kosztują 28 zł na pokazy rogalowe oraz 33 zł na pokazy rogalowo-koziołkowe. Bilety normalne odpowiednio 31 zł i 35 zł, a rodzinne 28 zł i 33 zł (za osobę). Dzieci poniżej 3 roku życia płacą 1 zł.

Sale Muzeum są klimatyzowane.

Na miejscu można kupić Rogale Świętomarcińskie na wynos i w pamiątkowych opakowaniach oraz inne pamiątki.Napisane przez: Anuszka

W pobliżu

Przez trójwymiarowe okulary

26 września 2019
0.20km

Odkryj ukryte

7 lipca 2023
1.05km

Ostatnio

Baw się i bujaj się!

14 listopada 2023

Na naukowy spacer

18 października 2023

Pod stopami Ojca Mateusza

18 października 2023

Kategorie