W ostatni weekend wybraliśmy się na wycieczkę pełną atrakcji! Strasznie się na nią cieszyłam, pogoda dopisała – było naprawdę świetnie 🙂 Gdzie byliśmy? Część z Was już na facebooku odgadła – Rudy. Miałam to miejsce na oku od długiego czasu i w końcu się udało 🙂 Jeśli ktoś jeszcze nie wie – w Rudach można przejechać się kolejką wąskotorową 🙂 Jeśli więc macie małych fanów pociągów – koniecznie ich tu zabierzcie! U nas nie ma jakiejś ogromnej fascynacji koleją – mimo to, bardzo nam się podobało!

Co to takiego

Zabytkowa Stacja kolejki wąskotorowej w Rudach to miejsce, gdzie można zobaczyć stare pociągi, a przede wszystkim przejechać się kolejką wąskotorową.

Nasze wrażenia

Pod stację zajechaliśmy 20 minut przed pierwszym kursem – a ludzi już było sporo 🙂 Jednak spokojnie wszyscy kupili bilety i zmieścili się do wagonów 🙂 Bajtel miał chwilę czasu, żeby obejrzeć stację i ciuchcie.

Wybraliśmy się trasą Rudy – Stodoły – Rudy. Sama jazda nie trwa zbyt długo – w sam raz dla dzieciaków, aby nie zdążyły się znudzić 😉 Podobało nam się obserwowanie przyrody, przejazd po mostku czy przez przejazd kolejowy (Pan wysiadł z pociągu i zatrzymał samochody, żebyśmy mogli spokojnie przejechać 🙂 ). Na stacji Bajtel z zainteresowaniem obserwował jak przepinana jest lokomotywa. Podróż kolejką bardzo przyjemna, wietrzyk mile chłodzi (wagoniki są otwarte), a z komina bucha dym.

Na stacji razem z Bajtlem przyglądaliśmy się stojącym pociągom. Mieliśmy też okazję przejechać się drezyną. Odcinek jest bardzo krótki i w ciągu 10 minut możemy wiele razy przejechać go w obie strony. Ale cena też nie jest zawrotna – bo jedyne 5 zł 🙂

To bardzo fajne miejsce na rodzinną wycieczkę, zwłaszcza z młodszymi dzieciakami. Polecamy!

Kilka rad praktycznych

Adres: Szkolna 8, Rudy
Witryna: http://www.kolejkarudy.pl/

Kolejka kursuje na dwóch liniach – Rudy – Stodoły – Rudy oraz Rudy – Stanica – Rudy. Podróż pierwszą z nich zajmuje około pół godziny, drugą – trzy kwadranse. W sezonie, w weekendy kolejka kursuje praktycznie co godzinę. Od wtorku do piątku wybierzecie się w podróż o 10.30, 12.00, 14.00 i 16.15. Poza sezonem odjazdów jest mniej. Szczegóły sprawdzicie tutaj.

Bilety normalne kosztują 15 złotych, ulgowe 10 złotych, a rodzinne (2+2) – 45 złotych.

Można tu przejechać się drezyną – cena za 10 minut to 5 zł.

Jest dostępna toaleta. Można też spokojnie coś przekąsić – był foodtrack, gdzie można było kupić też m.in. lody, jest też niewielki bar.

W kasie można kupić drobne pamiątki, jak magnesy, gwizdki czy lizaki kolejowe.

Obok znajduje się park linowy Stacyjkowo (wpis wkrótce 🙂 ), gdzie znajduje się też bistro.Napisane przez: Anuszka

W pobliżu

Dobre miejsce, żeby się wyszaleć

15 października 2019
0.16km

W cieniu dębów

16 listopada 2019
1.22km

Szwajcaria na Śląsku

11 lipca 2020
11.30km

Park na temat

31 lipca 2020
11.34km

Spacer wśród łabędzi

4 sierpnia 2020
13.70km

Ostatnio

Alicja w Krainie Świateł

17 października 2022

Na ochłodę

21 lipca 2022

Wyprawa do Hogsmeade

22 stycznia 2022

Kategorie