UWAGA! WPIS ARCHIWALNY! Wg informacji na Facebooku: właściciel obiektu Park Śląski planuje remont, na chwilę obecną park linowy nieczynny do odwołania.

Istnienie tego miejsca było dla mnie zaskoczeniem! Zupełnie o nim nie wiedziałam! A znajduje się tuż przy ulicy Złotej, obok Legendii i stacji kolejki ELKA. Bajtel od rana wspominał o Parku Linowym i w końcu zerknęłam w Google Maps. Wiedziałam o dziecięcym parku w ZOO, ale duży Park Linowy w Parku Śląskim – o nim nie wiedziałam! Wzięłam Bajtla, książkę pod pachę i pojechaliśmy!

Co to takiego

Park Linowy Silesia znajduje się  w Parku Śląskim, powstał w 2007 roku. Znajdziecie tu park linowy dla dzieci oraz 3 trudniejsze trasy, w tym czerwoną – uznawaną za jedną z najtrudniejszych w Polsce.

Nasze wrażenia

Głównie mogę napisać o wrażeniach Bajtla 😉 A ten był zachwycony! Latał po parku linowym ponad godzinę, a potem zmachany, mokry i zadowolony wrócił do domu 🙂 Długość trasy była dla niego w sam raz, przeszkody też stanowiły wyzwanie, mógł sobie trochę ułatwiać i utrudniać w zależności od stanu wyczerpania 😀 Była np ścianka czy pajęczyna do przejścia – można było przejść je na dole i nie męczyć się za bardzo, a można było przejść przez nie dość wysoko.

Infrastruktura jest dosyć stara, ale dla nas w zupełności wystarczająca. Przy części dla dzieci pomyślano o ławkach oraz ławkach ze stolikami. Tak więc było dla mnie miejsce, aby rozłożyć się z wałówką i książką. Ławki ze stolikami są przy wejściu do Parku dla dzieci, więc rodzic ma na nie oko i dziecko raczej stamtąd bez jego wiedzy nie ucieknie 😉

Dodatkowo przy części dla dorosłych (która wygląda dość interesująco i ma podobno bardzo wymagającą trasę czerwoną!), przy kasie, mamy sklepik gdzie kupimy coś do jedzenia i picia. Jest także toaleta.

Myślę, że jeszcze nie raz tu z Bajtlem przyjedziemy. Może połączymy to z przejazdem ELKĄ i spacerem po parku? W każdym razie – jeśli dzieci mają nadmiar energii, a Wy wolelibyście poczytać książkę lub spokojnie pogadać – wpadajcie 😀

Kilka rad praktycznych

Adres: al. Dojazdowa 1, Chorzów (aleja! nie ulica!)
Witryna: http://www.parklinowysilesia.eu/ – strona nieczynna
Facebook: https://www.facebook.com/parklinowysilesia/?locale=pl_PL

UWAGA! WPIS ARCHIWALNY! Wg informacji na Facebooku: właściciel obiektu Park Śląski planuje remont, na chwilę obecną park linowy nieczynny do odwołania.

Park linowy czynny jest od kwietnia do października. Od czerwca do lipca 7 dni w tygodniu – w czerwcu od poniedziałku do piątku od 15 do 20, a w weekendy od 11 do 20, natomiast w lipcu i sierpniu przez cały tydzień od 11 do 19. We wrześniu park czynny jest w piątki od 15 do 19 oraz w weekendy od 11 do 19. W pozostałych miesiącach można skorzystać tylko w weekendy – w kwietniu i maju od 11 do 19, a w październiku od 11 do 18. W deszczowe dni warto zadzwonić i zapytać czy jest czynne.

Cena za bilet do dziecięcego parku linowego to 10 złotych – nie ma limitu przejść. Jeśli przyjedziecie 2 h przed zamknięciem zapłacicie 8 złotych.

Trasy dla starszych są trochę droższe:

  • trasa MALUCH – zielona – od 7 lat (130 cm) to koszt 22 zł za 2 przejścia
  • trasa ŚREDNIA – żółta – od 160 cm to koszt 25 zł za 1 przejście
  • trasa TRUDNA – czerwona – od 18 lat (160 cm) to koszt 40 zł za 1 przejście – trasa jest ponoć bardzo wymagająca.

Jest tu gdzie usiąść, można kupić jedzenie i picie, jest toaleta. Przed przejściem tras (poza parkiem dziecięcym) jest szkolenie. Można tu też organizować urodziny i eventy.

W pobliżu parku znajduje się płatny parking. Trochę się tu jednak korkuje, bo przy Złotej jest sporo atrakcji 😉Napisane przez: Anuszka

W pobliżu

Zwierzęta i dinozaury

11 kwietnia 2019
0.59km

Legendia – w pełni sezonu

7 sierpnia 2017
0.65km

Legendia – początek sezonu

30 kwietnia 2017
0.66km

Wesołe miasteczko pełne świateł

24 listopada 2023
0.71km

Pod niebem pełnym gwiazd

22 września 2017
1.49km

Ostatnio

Kategorie