Bardzo lubię ogrody botaniczne. Do Zabrza wybierałam się jednak jak sójka za morze 😉 W końcu się udało – a było warto! Zachęcam do odwiedzenia tego pięknego miejsca!

Co to takiego

Miejski Ogród Botaniczny w Zabrzu został otwarty w 1938 roku. Zajmuje powierzchnię 6,36 ha. Ogród podzielony jest na część botaniczną oraz parkową.

Nasze wrażenia

Miejski Ogród Botaniczny w Zabrzu, to fajne miejsce na spacer. Jest tu sporo alejek pełnych kwiatów, a kiedy kwitną jest naprawdę pięknie. Dzieciaki (Bajtel i córka Przyjaciół, z którymi byliśmy) też nie narzekały na nudę 🙂

Było dość spokojnie, mimo weekendu nie było tu wielu ludzi (choć może to dlatego, że akurat po drugiej stronie ulicy odbywał się mecz 😉 ). Większy tłok można było odczuć w okolicy jeziorka, bo był tam akurat koncert orkiestry dętej. Jednak poza tym miejscem można było odpocząć i się zrelaksować. Myślę, że więcej niż słowa oddadzą tutaj zdjęcia.

Na terenie Parku jest też plac zabaw – dzieciaki były zadowolone. Są tu huśtawki, drabinki i zjeżdżalnie. Tu ludzi niestety było sporo, a obecnie staramy się ich unikać 😉

Ogólnie to fajne miejsce na spokojny spacer. Nie jest to duży teren, ale alejek wokół pięknie zasadzonych rabat jest sporo – są gęsto rozmieszczone, stanowią uporządkowaną sieć. Nie jest to największy z ogrodów botanicznych w jakich byliśmy, nie będzie także naszym ulubionym, ale myślę, że warto go odwiedzić.

Kilka rad praktycznych

Adres: ul. Piłsudskiego 60, Zabrze
Witryna: https://mob.zabrze.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/Miejski-Ogr%C3%B3d-Botaniczny-w-Zabrzu-368919119875967/

Ogród otwarty jest dla zwiedzających od 1 maja do 31 października. W maju, czerwcu, wrześniu i październiku odwiedzicie go codziennie od 10 do 18, a w lipcu i sierpniu od 9 do 18. Na terenie Ogrodu można pozostać do zmroku, po zamknięciu kasy wyjść należy przez furtkę od ulicy Botanicznej przy szklarni.

Bilet normalny kosztuje 2 zł, ulgowy 1 zł. Dzieci do lat trzech nie płacą za wejście.

Z dworca autobusowego można dojechać do Ogrodu liniami nr 32 (przystanek ZABRZE STADION) i 720 (przystanek: ZABRZE OGRÓD BOTANICZNY). Podczas korzystania z transportu samochodowego można zaparkować na parkingach: przy rondzie – zjeżdżając z niego w kierunku Gliwic oraz wzdłuż ul. Piłsudskiego, równolegle do ogrodzenia Ogrodu. Parkingi te są bezpłatne.

Na terenie ogrodu dostępna jest toaleta. Jest też jakaś mała gastronomia, ale nas nie skusiła 😉Napisane przez: Anuszka

W pobliżu

Z Bajtlem na grubie

18 października 2017
2.49km

Najsłynniejsze klocki świata

19 lutego 2017
4.47km

Stalowe olbrzymy

16 kwietnia 2018
4.67km

Wyżej i wyżej, i wyżej!

10 lutego 2024
5.56km

Ostatnio

Kategorie