Ostatnio na fanpage’u wrzucałam Wam relację z naszej wyprawy po Podkarpackim. Nie było nas tam wcześniej i cieszymy się, że wybraliśmy ten kierunek, bo jest tu tyle ciekawych miejsc do oglądania! Pierwszym przystankiem już w tym województwie (bo wcześniej zahaczyliśmy o Centrum Bajki w Pacanowie) było Muzeum Bombek Choinkowych w Nowej Dębie. Tu panuje prawdziwie świąteczny klimat przez cały rok! Jest pięknie, magicznie, bajkowo – po prostu bomb(k)owo! Każdy kto kocha świąteczne klimaty powinien odwiedzić to miejsce!

Co to takiego

Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie, to muzeum, w którym znajdziemy choinkowe bombki. Założone w 2012 roku przez właściciela Firmy Biliński – Janusza Bilińskiego, który od lat zajmuje się produkcją ręcznie malowanych ozdób choinkowych.

Nasze wrażenia

Powiem szczerze – jadąc tu nie do końca byłam pewna czego się spodziewać i obawiałam się, że się srodze zawiodę. Bajtel też był sceptyczny.

W momencie gdy weszliśmy do środka wszystkie obawy minęły 🙂 Znaleźliśmy się w świecie bombek! Można tu zobaczyć gotowe stylizacje pokoi i choinek z różnych stron świata, a także niesamowitą galerie bombek o przeróżnych wzorach. Niektóre pomysły są naprawdę odjechane! Część bombek można by pomylić z prawdziwymi smakołykami! Cuda 🙂

Możemy też wejść do sali, gdzie Panowie tworzą bombki. Zobaczymy jak wygląda taki proces – Bajtlowi bardzo się to podobało.

Możemy też ozdobić swoją własną bombkę! Pustą kupujemy za dychę i możemy brać się do roboty. My zrobiliśmy z Bajtlem bombkę w kontrolery i znaczki Play Station 😀

Całość dopełnia sklep i ciężko się powstrzymać, żeby nie zabrać ze sobą pamiątki! Są misie, domki, pierniczki, cukiereczki, makaroniki, kaczki, cuda i wianki – każdy znajdzie tu coś dla siebie 🙂

Przy osobnym stoisku można prosić o zrobienie dedykacji na kupionej bombce.

Polecamy w 100% – nie tylko  w tym przedświątecznym okresie 🙂

Kilka rad praktycznych

Adres: ul. Wojska Polskiego 1B, Nowa Dęba
Witryna: https://muzeumbombki.pl/

Muzeum jest darmowe. I jeśli się bardzo postaracie to może uda Wam się nic tu nie wydać 😀 Nam się nie udało i nasz portfel trochę zubożał, ale za to do kolekcji wpadło nam kilka NIESAMOWITYCH bombek 🙂 Znajduje się tu bowiem sklep, w którym kupicie wiele cudownych wzorów bombek!

Muzeum otwarte jest 7 dni w tygodniu – godziny sprawdzicie na dole strony.

Za zdobienie swojej bombki zapłacicie 10 zł (cena z 2021 roku).

Są tu dostępne toalety.Napisane przez: Anuszka