Nigdy nie pisałam tu o miejscach, w których można zjeść, choć kilka razy było już blisko 🙂 Tym razem jednak nie mogłam się oprzeć – wyprawa do Trzech Mioteł to nie tylko wyjście na ciacho do kawiarni – to prawdziwe przeżycie! Myślę, że każdy fan Harry’ego Pottera powinien się o nim dowiedzieć!

Co to takiego

Trzy Miotły to niesamowita kawiarnia w Bielsku-Białej, która zabierze Was w magiczny świat Harry’ego Pottera.

Nasze wrażenia

Kiedy tylko dowiedziałam się o tym miejscu (Karolina! Dziękuję!) wiedziałam, że musimy tu pojechać! W domu dwóch dorosłych fanów Harry’ego Pottera, a i Bajtel powoli łapie bakcyla – czytaliśmy pierwszą część i widzieliśmy dwa filmy, do tego dochodzi Lego Harry Potter i wciągająca gra kooperacyjna Hogwarts Battle, którą zagrywamy się od Bożego Narodzenia.

Udało się nam odwiedzić “Trzy Miotły” wczoraj i było rewelacyjnie 🙂 Już od progu czuć klimat czarodziejskiego świata. Wystrój nawiązuje do Harry’ego: są plakaty, są znane nam z Wielkiej Sali świece pod sufitem, jest mnóstwo książek i rożnych dekoracji nawiązujących do świata magii. Zobaczycie tu Lego Harry Potter, feniksa. Można zrobić sobie fantastyczne zdjęcia – wchodząc na peron 9 i 3/4 (jak na Stacji King’s Cross w Londynie) lub na miotle.

Na wszystkich odwiedzających czeka tiara przydziału, dostajemy też czarodziejskie czapki. Obsługa kawiarni stara się wprowadzić nas w magiczny klimat, mówi odpowiednim językiem i nosi peleryny.

Menu jest równie magiczne 🙂 Znajdziecie tu smaczne ciasta, ale też czekoladowe żaby oraz złoty znicz. Do tego napijecie się kremowego piwa lub niesamowitych, dymiących eliksirów. Można też spróbować fasolek wszystkich smaków, ale sami wiecie – można się natknąć na woszczynę z uszu 😉

Czekając na zamówienie nie będziecie się nudzić – do wyboru jest mnóstwo gier, z Harrym Potterem oczywiście. My skusiliśmy się na Hogwarts Battle – Obrona przed czarną magią, zwłaszcza, że grając w inną jej wersję znaliśmy mniej więcej zasady i ciekawi byliśmy tego dwuosobowego wariantu, a także Harry Potter Match oraz QUIZ o Harrym.

Bardzo nam się tu podobało i bardzo miło spędziliśmy tu czas. To miejsce dla każdego fana Harry’ego Pottera, ale myślę, że jeśli czujesz się jednak trochę bardziej mugolem – to nie szkodzi – też znajdziesz tu coś dla siebie 😉

Kilka rad praktycznych

Adres: Cechowa 23, Bielsko-Biała
Fanpage: https://www.facebook.com/Tusiedziejemagia/

Kawiarnia znajduje się w centrum, można więc odwiedzić ją przy okazji zwiedzania miasta czy oglądania iluminacji (więcej tutaj).

Warto zarezerwować sobie miejsce, bo kawiarnia cieszy się dużą popularnością!

Ceny są całkiem w porządku, sprawdzicie je w menu na fanpage’u. W skrócie: kawy kupicie w cenie od 6 złotych wzwyż, torty kosztują 13 zł, piwo kremowe 10 lub 15 zł w zależności od wielkości, a eliksiry kosztują 15 zł. Piwo kremowe i eliksiry nadają się dla dzieci 😉

W kawiarni dostępne są gry w dużych ilościach i można z nich korzystać.Napisane przez: Anuszka

W pobliżu

Jak powstają bajki?

15 czerwca 2024
0.74km

W odwiedzinach u Reksia

27 stycznia 2018
0.75km

Dechy, deski, deseczki

23 maja 2018
2.44km

525,5 metra nad poziomem morza

24 lipca 2017
4.78km

Ostatnio

Kategorie