Ostatnio Bajtel brał udział w zawodach RUDA OCR KIDS, które odbywały się na terenie Rybnickiego kąpieliska. Mieliśmy tam okazję być po raz pierwszy i odrobinę skorzystać z tego, co Ruda ma do zaoferowania – a ma sporo! My niestety nie trafiliśmy z pogodą, ale jeśli teraz przeszkadzają Wam upały – to może być miejsce dla Was 🙂

Co to takiego

Ośrodek Rekreacyjno – Sportowy Ruda to kompleks basenów otwartych, który oferuje 3 niecki basenowe, 2 zjeżdżalnie, wodny plac zabaw, a także 3 boiska do siatkówki plażowej, 1 boisko do piłki koszykowej i plac zabaw.

Nasze wrażenia

Byliśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni ilością oferowanych atrakcji. Dostępny jest fajny wodny plac zabaw, płytka niecka dla dzieci, a także dwie zjeżdżalnie. Oczywiście jest też basen sportowy. Dla dzieci dostępny jest też fajny plac zabaw.

Duży plus za spore, czyste szatnie!

Odwiedziliśmy Rudę w sobotę z rana, było ciepło, ale nie upalnie i w wodzie było nam przez to zbyt zimno, by móc korzystać dłużej – z tego powodu może nie było wielu ludzi 🙂 W sezonie w upały na pewno jest ich tu sporo!

Na szczęście miejsca do rozłożenia się z kocem jest bardzo dużo – jednak większość w słońcu, dlatego warto pomyśleć o namiocie dla dzieci, jeśli chcecie dłużej spędzić tu czas. W upały takie jak dzisiaj, marzę o wizycie w takim miejscu jak Ruda 🙂

Kilka rad praktycznych

Adres: ul. Gliwicka 72, Rybnik
Witryna: https://mosir.rybnik.pl/obiekty/osrodek-rekreacyjno-sportowy-ruda
Facebook: https://www.facebook.com/mosirrybnik

Basen otwarty jest przy sprzyjających warunkach pogodowych, w tygodniu roboczym od 10 do 19, a w weekendy od 9 do 19.

W sezonie bilety normalne kosztują 18 zł, a ulgowe 11 zł. Informacje o pozostałych cenach znajdziecie na stronie internetowej.

Na terenie kompleksu dostępne są spore szatnie z toaletami i prysznicami. Można skorzystać z szafek, ale trzeba mieć 2 zł (oczywiście zwrotne). Jest również punkt gastronomiczny, gdzie można kupić lody i coś ciepłego.

Przed basenem dostępny jest bezpłatny parking.Napisane przez: Anuszka

W pobliżu

Park na temat

31 lipca 2020
1.49km

Para – buch! Koła – w ruch!

4 lipca 2023
7.84km

Dobre miejsce, żeby się wyszaleć

15 października 2019
10.43km

Ostatnio

Kategorie