Zaległości ciąg dalszy 🙂 Tym razem wracamy do Austrii. Jeśli Wy i Wasze dzieciaki kochacie szybkie samochody i samoloty – to coś dla Was. Przy okazji wizyty w Salzburgu warto podjechać w okolice lotniska i odwiedzić Hangar 7! My byliśmy tutaj dwukrotnie!

Co to takiego

Hangar-7 na lotnisku w Salzburgu to wyjątkowy budynek, w którym mieści się historyczna flota samolotów Flying Bulls oraz kolekcja samochodów wyścigowych Formuły 1. Hangar-7 oferuje również miejsce na wystawy sztuki.

Nasze wrażenia

Ekspozycja Hangaru-7 zdecydowanie warta jest odwiedzenia – są tu samochody Formuły 1, samoloty, a nawet kombinezony kosmiczne czy śmigłowce – wszystko spod znaku marki Red Bull. Maszyny są na chodzie i czasem są wykorzystywane – my akurat widzieliśmy jak przestawiano holownikiem samoloty – kto wie, może któryś miał akurat wylecieć z Hangaru 🙂 ?

Sam Hangar – jak to hangar – znajduje się na lotnisku w Salzburgu, i wygląda fenomenalnie! Zbudowany ze szkła i stali już z zewnątrz robi świetne wrażenie.

W środku można robić zdjęcia, jednak właściciele proszą by były wykorzystywane do domowych albumów 😉 Nie będę więc umieszczać ich na blogu – sporo zdjęć znajdziecie na stronie Hangaru.

Kilka rad praktycznych

Adres: Wilhelm-Spazier-Straße 7A, Salzburg
Witryna: https://www.hangar-7.com/en/

Hangar czynny jest codziennie od 9 do 22, a w niedziele do 18. Wejście do Hangaru jest bezpłatne!

Przed Hangarem znajduje się bezpłatny parking.

W Hangarze 7 znajduje się kawiarnia oraz Restauracja Ikarus, która zdobyła dwie gwiazdki Michelina.

Jest dostępna toaleta – i to jaka 😀 Musiałam wrzucić zdjęcie, bo mnie po prostu opadła szczęka 😉Napisane przez: Anuszka

W pobliżu

Ostatnio

Baw się i bujaj się!

14 listopada 2023

Na naukowy spacer

18 października 2023

Kategorie