Znacie już chyba zamiłowanie Bajtla do Parków Linowych. Nie mogliśmy zatem nie odwiedzić kolejnego z nich 🙂 Byliśmy tu już dwukrotnie, a Bajtlowi udało się przejść trzy różne trasy. Mnie i Mężowi po jednej 🙂 Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Co to takiego

Park linowy w Ustroniu oferuje 6 zróżnicowanych tras z system ciągłej asekuracji.

Nasze wrażenia

Przede wszystkim duży plus za system ciągłej asekuracji – nie da się wypiąć na trasie mimo najszczerszych chęci, jest więc naprawdę bezpiecznie.

Trasy są ciekawe i różnorodne. Bajtel przeszedł trasę niebieską – sam, żółtą – ze mną oraz czarną – z Mężem. Czarna faktycznie stanowiła wyzwanie, ale Bajtel ogarnął – największe wyzwanie stanowiła beczka, bo Bajtel zwyczajnie nie sięgał, mimo swojego wzrostu. Z pomocą obsługi – i Taty – udało się 🙂

Jeśli chodzi o obsługę – duży plus 🙂 Mili, zaangażowani, pomocni.

Warto zarezerwować sobie więcej czasu, bo do przejścia trasy – które trochę trwa – trzeba doliczyć jeszcze czas szkolenia. Jest ono dosyć długie i zajmuje sporo czasu, zwłaszcza jeśli razem z nami na szkoleniu jest sporo osób. My odwiedziliśmy park w lipcu – gdzie ludzi było sporo oraz w kwietniu, gdy nie było aż takich tłumów – za każdym razem jednak szkolenie zajmowało dużo czasu i warto wziąć to pod uwagę planując przyjazd. Jeśli będziecie tu po raz kolejny w niedługim czasie będziecie mogli od razu wejść na trasę.

Bajtel za każdym razem był bardzo zadowolony i chętny do powrotu w to miejsce! Park jest w świetnym miejscu i zdecydowanie warto go odwiedzić!

Kilka rad praktycznych

Adres: Góra Równica, Ustroń
Witryna: https://parklinowy.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/parklinowyustron

Park oferuje 6 różnych tras. Z najłatwiejszej mogą korzystać już dzieci w wieku 5 lat (z opiekunem). O trasach, ich długości, atrakcjach i regulaminie przeczytacie TUTAJ.

Park Linowy na Równicy od marca do czerwca otwarty jest w każdy pogodny weekend od godz. 12.00. Ostatnie wejście na wysokość ma miejsce o godz. 18.00. W miesiącach wakacyjnych (koniec czerwca, lipiec, sierpień) park czynny jest w każdy pogodny dzień od godz. 11.00. Ostatnie wejście na wysokość o godz. 18.30. W weekend majowy są inne godziny otwarcia parku – warto zajrzeć na stronę. W przypadku złych warunków atmosferycznych park zastrzega sobie możliwość zamknięcia obiektu ze względów bezpieczeństwa.

Cennik znajdziecie TUTAJ. Najprostsza trasa to kosztu 35 zł dla dzieci do 12 roku życia i 40 zł dla starszych osób. Pozostałe trasy to koszt odpowiednio 45 zł i 50 zł. Są też dostępne pakiety.Napisane przez: Anuszka

W pobliżu

Daniele to mi z ręki jadły!

31 marca 2017
1.56km

Proszę Państwa, oto misie

14 lipca 2022
3.64km

Skąd się bierze chleb?

12 czerwca 2018
4.46km

Górska wyprawa po Lentilky

5 czerwca 2021
5.58km

525,5 metra nad poziomem morza

24 lipca 2017
13.99km

Ostatnio

Baw się i bujaj się!

14 listopada 2023

Na naukowy spacer

18 października 2023

Kategorie