Otwarli! Nie minął jeszcze tydzień od otwarcia, a my już musieliśmy tu zawitać!

Mój wpis z 2018 okazał się proroczy 😉 Po odwiedzinach w Studiu Filmów rysunkowych napisałam, że “byłoby super, gdyby było bardziej interaktywne, gdyby dzieciaki mogły trochę pochodzić, dotykać, zgadywać czy pograć.” No i proszę – 6 lat później możemy zabrać Was do Interaktywnego Centrum Bajki i Animacji OKO!

Co to takiego

Interaktywne Centrum Bajki i Animacji OKO to przede wszystkim interaktywna wystawa związana z historią Studia Filmów Rysunkowych oraz z procesem tworzenia klasycznej animacji rysunkowej. To również kino Kreska oraz zajęcia edukacyjne i wydarzenia artystyczne.

Nasze wrażenia

Bajtel był bardzo zadowolony z wizyty w OKO. Wystawa jest całkowicie interaktywna, można zagrać w tematyczne gry, obejrzeć filmiki, a przede wszystkim – dzięki specjalnej legitymacji, którą otrzymują dzieci – w łatwy sposób, na specjalnych stacjach, stworzyć własną animację.

Całość wystawy jest spójna i fajnie prowadzi przez historię studia. Pokazuje sposób tworzenia tradycyjnej animacji. Znajdziemy tu również eksponaty, które mogliśmy oglądać w czasach tradycyjnego zwiedzania SFR – kamerę, pulpit czy folie. Obejrzymy stare animacje, ale tych niestety jest wg mnie trochę za mało. Ogólnie to, czego mi brakowało to bardziej obecnych klasycznych animacji, możliwości zrobienia sobie fajnego zdjęcia itd. Również w kinie Kreska wyświetlane były jedynie “poważne” filmy o godzinie 19. Byłoby super móc odwiedzić w ramach zwiedzania kino lub nawet inną salę i obejrzeć 5-10 minutowy odcinek bajki. Bielsko-Biała znana jest z bajkowego szlaku i tu mogłoby znaleźć się do niego nawiązanie – fajne figury znanych postaci albo chociaż plakat z nimi (jest jedynie możliwość zrobienia sobie fotki jako Pampalini).

Jednak poza tym – to naprawdę świetne, warte odwiedzenia miejsce. Przede wszystkim – przyjazne dzieciom – Frelka, która jest żywym srebrem była żywo zainteresowana wystawą i dało się ją z nią przejść 😀 Bajtel był bardzo zainteresowany stanowiskami i z zapałem tworzył swoją animację. My również z ciekawością przeszliśmy przez wystawę. Myślę, że bardzo dobrze połączono tu historię Studia z nowoczesnymi stanowiskami multimedialnymi, które bardziej przemawiają do obecnych dzieciaków.

Kilka rad praktycznych

Adres: Cieszyńska 24, Bielsko-Biała
Witryna: https://www.sfr.pl/centrum-oko
Facebook: https://www.facebook.com/studiofilmowrysunkowych/

Bilet normalny kosztuje 36 zł, ulgowy 32 zł. Dzieci do ukończenia 4 roku życia mają wstęp bezpłatny. Najlepiej je kupić przez stronę internetową, ponieważ obowiązuje limit miejsc na każdą godzinę.

Kasa biletowa / punkt informacyjny czynny jest od wtorku do piątku w godzinach 9.00 – 16.00 oraz w weekendy w godzinach 10.00 – 18.00, a także na godzinę przed seansem kinowym (Kino Kreska). Godziny wejść znajdziecie TUTAJ.

Na miejscu są toalety, przewijak znajduje się w toalecie dla niepełnosprawnych. Jest też sklepik z pamiątkami oraz kawiarnia, a także bezpłatna szatnia. Po centrum można łatwo poruszać się z wózkiem.

Obok Centrum znajduje się bezpłatny parking, ale mimo jego sporej wielkości nie mogliśmy znaleźć na nim miejsca. Na szczęście w okolicy jest sporo miejsc parkingowych wzdłuż ulic (płatnych).Napisane przez: Anuszka

W pobliżu

W odwiedzinach u Reksia

27 stycznia 2018
0.01km

Wyprawa do Hogsmeade

22 stycznia 2022
0.74km

Dechy, deski, deseczki

23 maja 2018
1.99km

525,5 metra nad poziomem morza

24 lipca 2017
4.06km

Ostatnio

Kategorie