Nie wiem jak to się stało, że ten wpis nie został opublikowany!

Jeśli kochacie ogrody – to miejsce jest dla Was – zobaczycie ich tu aż 30! Przepięknie skomponowane, w różnej kolorystyce, prezentują się pięknie niezależnie od pory roku. Dorośli są zachwyceni, dzieci zadowolone. Byliśmy tu z Bajtlem dwukrotnie – warto!

Do kompletu warto je odwiedzać z Ogrodami Spectabilis (o nich już wkrótce). Są zupełnie różne, ale obydwa przemyślane, piękne i dostarczą Wam niezapomnianych wrażeń 🙂

Co to takiego

Ogrody Tematyczne Hortulus to blisko 30 różnych, oddzielnych ogrodów tematycznych rozciągających się na obszarze ponad 4h. Ich istotą jest pokazanie układu roślin w kompozycjach i ich zastosowanie w poszczególnych ogrodach.

Nasze wrażenia

Odwiedziliśmy obydwa ogrody i ciężko ich nie porównywać 🙂 Ogrody tematyczne są mniejsze od Spectabilis, bardziej zwarte i poukładane. Mnie podobały się bardziej – moim Chłopakom – mniej 😉

Tak czy inaczej – ogrody są piękne i można tu spędzić dużo czasu – półtorej godziny to absolutne minimum. Jest pięknie, różnorodnie, kolorowo. Znajdziecie tu 30 różnych ogrodów tematycznych – jedne związane są z rodzajem środowiska, inne z narodowością, nawiązując do niej architekturą czy stylem. Są też ogrody nawiązujące do barw lub takie, które oddziałują na nasz zmysł węchu lub słuchu. Co chwilę przechodzimy w inne miejsce i nie ma miejsca na nudę. Dzieciaki (bo za drugim razem odwiedziliśmy ogród z Przyjaciółmi) wynajdywały różne ścieżki i przejścia, zwracały uwagę nie tylko na kwiaty, ale i na wszelakie dodatki – figury, fontanny, domki, instrumenty.

Zresztą – nie będę się rozpisywać. Niech zdjęcia mówią same za siebie 🙂 A Wy jeśli tylko będzie w okolicy – odwiedźcie ogrody Hortulus 🙂

wrzesień 2020

lipiec 2021

Zdjęć było zdecydowanie więcej i naprawdę ciężko było zdecydować, które tu umieścić. Mam nadzieję, że zachęcą Was do odwiedzenia tego miejsca i znalezienia miejsc ze zdjęć – i wielu, wielu innych!

Kilka rad praktycznych

Adres: Dobrzyca 76
Witryna: https://www.hortulus.com.pl/

Wejście do ogrodów Tematycznych Hortulus kosztuje 27 zł za bilet normalny oraz 19 zł za bilet ulgowy. Można kupić bilet łączony do dwóch ogrodów – Tematycznych oraz Spectabilis, które znajdują się około 2 km dalej. Takie bilety kosztują odpowiednio 47 zł oraz 32 zł (a warto!). Ogrodów nie trzeba odwiedzić w tym samym dniu.

Ogrody otwarte są przez cały rok. Godziny zależne są od pory roku, w weekendy obiekt czynny jest w innych godzinach niż w tygodniu. Godziny otwarcia znajdziecie tutaj.

Czas zwiedzania Ogrodów Tematycznych to około 1,5 -2 h. Ogrodów nie można odwiedzać ze zwierzętami, ani poruszać się tu na rowerach.
UWAGA! W Ogrodach tematycznych nie można też poruszać się z wózkami (inwalidzkimi oraz dziecięcymi). To dozwolone jest w Ogrodach Spectabilis.

Na terenie ogrodu dostępna jest kawiarnia. Przed ogrodami dostępny jest market Ogród i Galeria oraz szkółka roślin ozdobnych. Można tu znaleźć sporo ładnych rzeczy oraz pięknych roślin (Bajtel wrócił z kaktusem 🙂 ).Napisane przez: Anuszka

W pobliżu

Labirynt, wieża i piękne ogrody

11 października 2021
1.65km

Ostatnio

Iluminacje na Zamku

22 listopada 2021

Bomb(k)owo!

21 listopada 2021

Tylko tego tutaj brakowało!

30 października 2021

Zupełnie inna bajka

28 października 2021

Kategorie