Miniony weekend spędziliśmy w Żarkach. To niewielka miejscowość, za to pełna atrakcji. My odwiedziliśmy trzy z nich – czekają na Was zatem trzy wpisy. Dzisiaj napiszę o pierwszej atrakcji – pracowni Etno Jura.
O kolejnych możecie przeczytać tutaj i tutaj.

Co to takiego

W Etno Jurze odbywają się warsztaty dla przedszkoli, szkół, rodzin, dla dzieciaków i dla dorosłych. Jest to miejsce zabaw z naturalnymi materiałami. Można tu pomalować drewnianą zabawkę, wypchać i udekorować maskotkę, zapleść coś z wikliny, stworzyć świąteczną dekorację – długo by jeszcze wymieniać!

Nasze wrażenia

Takich miejsc powinno być zdecydowanie więcej 🙂 Bardzo lubimy z Bajtlem prace plastyczne i w miarę możliwości robimy kartki czy ozdoby świąteczne. Mamy jednak w domu ograniczoną ilość materiałów (choć śmiem twierdzić, że i tak mamy ich sporo 😉 ). W EtnoJurze mogliśmy zrobić rzeczy, których w domu nie dalibyśmy rady.

Wchodząc przez niebieskie drzwi trafiamy do bardzo kolorowego miejsca – znajdziemy tu drewniane zabawki, wiklinowe serduszka, zwierzątka z sianka. Pod ścianą ułożone są kolorowe farby. Sami możemy decydować co chcemy robić – pani prowadząca warsztaty pomoże dobrać zajęcia do wieku dziecka.

Z racji zbliżającej się Wielkanocy dostępne były też warsztaty świąteczne. Bajtel zdecydował się na malowanie i ozdabianie drewnianego króliczka. Był bardzo dumny ze swojego dzieła 🙂 My z Mężem zdecydowaliśmy się dodatkowo na zrobienie wiklinowego serduszka, bo nigdy nie mieliśmy okazji tego spróbować. Bardzo dobrze się przy tym bawiliśmy.

Gości było sporo, a pani tylko jedna, więc większość robiliśmy sami z Bajtlem – nie wiem jak to wygląda podczas innych weekendów. Dawaliśmy sobie jednak doskonale radę, a w razie pytań pani była dla nas dostępna. Nie udało nam się jednak kupić kawy – choć widzieliśmy, że jest taka możliwość.

Kilka rad praktycznych

Adres: ul. Ofiar Katynia 4, Żarki
Witryna: https://www.etnopracownia.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/etnopracownia/

Ceny plasują się od 15 do 40 złotych. Trzeba wcześniej zadzwonić i umówić się na konkretny dzień i godzinę.Napisane przez: Anuszka

W pobliżu

Najsłodsze miejsce na Jurze

5 kwietnia 2017
0.24km

Z wizytą u młynarza

7 kwietnia 2017
0.44km

Ostatnio

Kategorie