Pamiętacie jeszcze wpis o jarmarkach świątecznych? Przy okazji wizyty i noclegu w Bratysławie zdecydowaliśmy się odwiedzić miejsce, w którym dzieci mogą zapoznać się z kulturą i sztuką. Miejsce stworzone specjalnie z myślą o nich – BIBIANA dom sztuki dla dzieci.

Co to takiego

Bibiana to dom sztuki stworzony z myślą o dzieciach. Wystawy zmieniają się kilka razy do roku, a każda z nich ma przybliżać dzieciom sztukę.

Nasze wrażenia

Bajtel widział zdjęcia z muzeum w internecie i bardzo chciał się do Bibiany wybrać. Trafiliśmy na dwie wystawy – jedną dotyczącą wierzeń i legend oraz drugą przybliżającą różnie kierunki w sztuce.

Obie były naprawdę fajne i dostosowane do sposobu poznawania świata przez dzieci. Na tej dotyczącej legend można było w różne miejsca wejść, zjechać, położyć się. Część wystawy była pomalowana farbami fluorescencyjnymi – co bardzo podobało się Bajtlowi 😉 Muszę powiedzieć, że miejscami było nawet trochę strasznie!

Druga wystawa bardziej mi się podobała. Można było poznać różne kierunki w sztuce, zobaczyć obrazy różnych artystów. Zobaczyć to chyba za mało powiedziane – można je było obejrzeć z różnych perspektyw, dotknąć, a nawet do nich… wejść.

Na koniec trafiliśmy na warsztaty z robienia świątecznych ciasteczek, które oczywiście można było zjeść i/lub zabrać do domu. Bajtel był przeszczęśliwy 😉

Całość bardzo się nam podobała! Warto tu zajrzeć, dzieciaki na pewno się tu odnajdą!

Kilka rad praktycznych

Adres: Panská 41, Bratislava
Witryna: http://www.bibiana.sk/
Facebook: https://www.facebook.com/bibiana.bratislava

Bibiana otwarta jest od wtorku do piątki od 9 do 17, a w weekendy od 10 do 18.

Wejście na wystawy kosztuje 2 euro (kiedy my zwiedzaliśmy Bibianę koszt był o połowę tańszy 😉 ale za to od ostatniej aktualizacji koszt w ogóle nie wzrósł!) dla osoby dorosłej i 1 euro dla dziecka.

Bibiana znajduje się 5 minut drogi od Rynku Głównego, niedaleko przystanku Most SNP.Napisane przez: Anuszka

W pobliżu

Jarmark w Bratysławie

19 grudnia 2017
0.38km

Ostatnio

Kategorie