Nie wiem jak to się stało, że ten wpis nie został opublikowany!

Jeśli kochacie ogrody – to miejsce jest dla Was – zobaczycie ich tu aż 30! Przepięknie skomponowane, w różnej kolorystyce, prezentują się pięknie niezależnie od pory roku. Dorośli są zachwyceni, dzieci zadowolone. Byliśmy tu z Bajtlem dwukrotnie – warto!

Do kompletu warto je odwiedzać z Ogrodami Spectabilis (o nich już wkrótce). Są zupełnie różne, ale obydwa przemyślane, piękne i dostarczą Wam niezapomnianych wrażeń 🙂

Co to takiego

Ogrody Tematyczne Hortulus to blisko 30 różnych, oddzielnych ogrodów tematycznych rozciągających się na obszarze ponad 4h. Ich istotą jest pokazanie układu roślin w kompozycjach i ich zastosowanie w poszczególnych ogrodach.

Nasze wrażenia

Odwiedziliśmy obydwa ogrody i ciężko ich nie porównywać 🙂 Ogrody tematyczne są mniejsze od Spectabilis, bardziej zwarte i poukładane. Mnie podobały się bardziej – moim Chłopakom – mniej 😉

Tak czy inaczej – ogrody są piękne i można tu spędzić dużo czasu – półtorej godziny to absolutne minimum. Jest pięknie, różnorodnie, kolorowo. Znajdziecie tu 30 różnych ogrodów tematycznych – jedne związane są z rodzajem środowiska, inne z narodowością, nawiązując do niej architekturą czy stylem. Są też ogrody nawiązujące do barw lub takie, które oddziałują na nasz zmysł węchu lub słuchu. Co chwilę przechodzimy w inne miejsce i nie ma miejsca na nudę. Dzieciaki (bo za drugim razem odwiedziliśmy ogród z Przyjaciółmi) wynajdywały różne ścieżki i przejścia, zwracały uwagę nie tylko na kwiaty, ale i na wszelakie dodatki – figury, fontanny, domki, instrumenty.

Zresztą – nie będę się rozpisywać. Niech zdjęcia mówią same za siebie 🙂 A Wy jeśli tylko będzie w okolicy – odwiedźcie ogrody Hortulus 🙂

wrzesień 2020

lipiec 2021

Zdjęć było zdecydowanie więcej i naprawdę ciężko było zdecydować, które tu umieścić. Mam nadzieję, że zachęcą Was do odwiedzenia tego miejsca i znalezienia miejsc ze zdjęć – i wielu, wielu innych!

Kilka rad praktycznych

Adres: Dobrzyca 76
Witryna: https://www.hortulus.com.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/OgrodyHortulus/

Wejście do ogrodów Tematycznych Hortulus kosztuje 34 zł za bilet normalny oraz 24 zł za bilet ulgowy. Można kupić bilet łączony do dwóch ogrodów – Tematycznych oraz Spectabilis, które znajdują się około 2 km dalej. Takie bilety kosztują odpowiednio 63 zł oraz 40 zł (a warto!). Ogrodów nie trzeba odwiedzić w tym samym dniu.

Ogrody otwarte są przez cały rok. Godziny zależne są od pory roku, w weekendy obiekt czynny jest w innych godzinach niż w tygodniu. Godziny otwarcia znajdziecie tutaj.

Czas zwiedzania Ogrodów Tematycznych to około 1,5 -2 h. Ogrodów nie można odwiedzać ze zwierzętami, ani poruszać się tu na rowerach.
UWAGA! W Ogrodach tematycznych nie można też poruszać się z wózkami (inwalidzkimi oraz dziecięcymi). To dozwolone jest w Ogrodach Spectabilis.

Na terenie ogrodu dostępna jest kawiarnia. Przed ogrodami dostępny jest market Ogród i Galeria oraz szkółka roślin ozdobnych. Można tu znaleźć sporo ładnych rzeczy oraz pięknych roślin (Bajtel wrócił z kaktusem 🙂 ).Napisane przez: Anuszka

W pobliżu

Labirynt, wieża i piękne ogrody

11 października 2021
1.65km

Ostatnio

Baw się i bujaj się!

14 listopada 2023

Na naukowy spacer

18 października 2023

Kategorie