UWAGA! Atrakcja dostępna jest SEZONOWO – w okresie okołoświątecznym.

Krótkie dni – tego w jesieni nie lubimy. Ale krótkie dni mogą mieć swoje plusy – w tym roku mamy wysyp świetlnych instalacji, których nie dałoby się oglądać latem w porze, w której dzieci są jeszcze na nogach 🙂
W zeszłym roku odwiedziliśmy Alicję w Krainie Czarów – w tym roku mamy w planach kilka miejsc. Pierwsze właśnie odwiedziliśmy – wpadnijcie z nami to Twierdzy Światła na zamku Ogrodzieniec!

Co to takiego

Ogrodzieniecka Twierdza Światła to historia Zamku Ogrodzieniec opowiedziana światłem i dźwiękiem. Znajdziecie tu iluminacje kojarzące się z Zamkiem.

Nasze wrażenia

Zamek Ogrodzieniec w wersji świetlnej prezentuje się naprawdę ładnie! Iluminacje są tematyczne, nie są kiczowate i pasują do charakteru zamku. Możemy usłyszeć historię zamku oraz opowieść o jego duchach i zjawach – a następnie wędrując po zamku spotkać je i… usłyszeć! Zwiedzanie rozświetlonego zamku po zmroku ma swój klimat.

Do Ogrodzieńca przyjechaliśmy w deszczowy poniedziałek, choć na miejscu już nie padało. Twierdzę zwiedzaliśmy więc… sami! Całość zajęła nam około 45 minut.

Jedyny minus to dość wysoka cena – za trójkę przyszło nam zapłacić 81 złotych. W weekendy możemy dodatkowo wziąć udział w wydarzeniach towarzyszących i wtedy cena byłaby w porządku. Warto by było w tygodniu odrobinę ją zniżyć. Ale to tylko takie moje marudzenie 🙂

Kilka rad praktycznych

Adres: ul. Zamkowa 28, Ogrodzieniec
Witryna: https://www.zamek-ogrodzieniec.pl/

UWAGA! Atrakcja dostępna jest SEZONOWO – w okresie okołoświątecznym.

Info z 2021:

Twierdza Świateł jest czynna codziennie – od niedzieli do czwartku w godzinach 16:00 – 20:00, w piątek i sobotę w godzinach 16:00 – 21:00.

Bilety kosztują 29 zł (normalny) oraz 23 zł (ulgowy).  Bilety można kupić na miejscu lub przez internet.

Parkingi są prywatne, kosztują około 10 zł za cały dzień.

W weekendy mają miejsce wydarzenia towarzyszące. Czynne jest też bistro lub karczma. W tygodniu gastronomia jest zamknięta.

Jeśli chodzi o toalety widziałam jedynie toitoie.Napisane przez: Anuszka

W pobliżu

Nie ma, nie ma wody…

7 lipca 2020
10.56km

Ostatnio

Kategorie