UWAGA! Atrakcja dostępna jest SEZONOWO – w okresie okołoświątecznym.

Lubimy wieczory spędzone w domu przy oświetleniu choinkowych lampek. Lubimy przechadzki wieczorową porą w okresie świątecznym po wspaniale ozdobionych ulicach miast. Park iluminacji to zdecydowanie miejsce dla nas! Lumina Park jest niesamowity i naprawdę warto go odwiedzić!

Co to takiego

To park iluminacji znajdujący się na terenie wokół Zamku Topacz, niedaleko Wrocławia. Rozciąga się na terenie 50-hektarowego parku. Cała trasa to prawie półtora kilometra iluminowanych szlaków pełnych zaskakujących dekoracji świetlnych.

Nasze wrażenia

Niesamowite miejsce. Inne niż pozostałe parki świateł, które odwiedziliśmy. Opowiada własną historię za pomocą milionów świateł, a także muzyki, która zmienia się w zależności od odwiedzanego miejsca.

Odwiedzając Lumina Park odbędziemy wycieczkę – w kosmos, dookoła świata, pod wodę. Wszędzie zobaczymy charakterystyczne dla danego miejsca instalacje świetlne i usłyszymy odpowiednią muzykę. Spacer zajął nam około godziny i był pełen wrażeń! Do części eksponatów można było wejść, był też labirynt oraz zjeżdżalnia. Całość naprawdę sprawiała wrażenie podróży i czuło się, gdzie się obecnie jest!

Dodatkowo dla dzieci przygotowana jest mapka z pytaniami. Bajtlowi bardzo się to podobało 🙂

Przy okazji można też odwiedzić Muzeum Motoryzacji, gdzie została przygotowana cudna wystawa „Wszystkie pojazdy Świętego Mikołaja”.

Kilka rad praktycznych

Adres: ul. Główna 12, Ślęza
Witryna: https://luminapark.pl/wroclaw/
https://www.zamektopacz.pl/lumina-park/
Facebook: https://www.facebook.com/luminaparkwroclaw

UWAGA! Atrakcja dostępna jest SEZONOWO – w okresie okołoświątecznym.

Info z 2021:

Park Iluminacji „Magiczna Podróż” otwarty jest od środy do niedzieli od 29 października do końca lutego, w godzinach od zachodu słońca do 21:00 (ostatnie wejście o 20:00, dokładne godziny otwarcia są komunikowane w mediach społecznościowych oraz na stronie internetowej).

Bilety w środy i czwartki kosztują 23 zł (ulgowy), 26 zł (normalny) oraz 89 zł (rodzinny). Od piątku do niedzieli odpowiednio 26 zł, 29 zł oraz 99 zł. Można je kupić w kasach lub online. Można też kupić bilety łączone – do parku iluminacji i Muzeum Motoryzacji – bilety w środę i czwartek kosztują 36 zł, 42 zł i 140 zł, a od piątku do niedzieli 39 zł, 45 zł i 150 zł.

Na miejscu (w Muzeum) można kupić coś ciepłego do picia oraz ciepłą zupę.

Dostępne są bezpłatne parkingi.Napisane przez: Anuszka

W pobliżu

Jarmark we Wrocławiu

3 grudnia 2019
9.08km

Ostatnio

Kategorie