To jest dopiero połączenie! Centrum nauki na wolnym powietrzu! Zaspokoicie tutaj ciekawość Waszych pociech, dacie im możliwość wybiegania się, odetchniecie od zgiełku miasta i nacieszycie się zielenią. Wszystko to w jednym miejscu – w Ogrodzie Doświadczeń im. Stanisława Lema w Krakowie.

Co to takiego

Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema jest oddziałem Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie. Powstał w 2007 roku. Na powierzchni ponad 6 ha parku znajdują się urządzenia pozwalające na poznawanie praw fizyki i świata przyrody.

Nasze wrażenia

Bardzo lubimy miejsca, gdzie dziecko (i rodzic 😉 ) może nauczyć się czegoś nowego poprzez doświadczenia. Gdzie może sam dotknąć, pokręcić, pociągnąć i dowiedzieć się przy tym czegoś. Dzieci zazwyczaj uwielbiają takie miejsca, kojarzą im się z zabawą, nie nauką, a uczą się tutaj sporo.

Ogród podzielony jest na 8 części. Jest tu optyka, hydrostatyka, akustyka, mechanika, magnetyzm, zapachowo, lem-birynt i geo-gródek. Bajtlowi, jako strasznie muzykalnej istocie, najbardziej podobało się w części poświęconej akustyce. Mógł tam wypróbować wielu różnych, ciekawych instrumentów. Również część dotycząca mechaniki przypadła mu do gustu, można się tu bowiem wybiegać, wyskakać, a nawet… wyhuśtać 🙂

Tak naprawdę jednak cały Ogród był dla niego i dla nas bardzo ciekawy. Urządzeń jest sporo (każde z niech jest dokładnie opisane na stronie internetowej), są różnorodne i ciekawe. Mieliśmy tutaj dużo zabawy i odpoczęliśmy na świeżym powietrzu.

Kilka rad praktycznych

Adres: al. Pokoju 68, Kraków
Witryna: http://www.ogroddoswiadczen.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/ogroddoswiadczenkrakow

Ogród czynny jest od kwietnia do października. Godziny otwarcia w zależności od miesiąca są różne, warto je sprawdzić na stronie.

Zima ogród jest nieczynny. Na zimę zmienia się w Ogród Świateł. My byliśmy odwiedzić go w 2020 roku, kiedy tematem przewodnim była Alicja w krainie czarów. Naszą relację przeczytacie TUTAJ.

W 2023 roku sezon rusza 24 kwietnia.

Bilet wstępu kosztuje 19 zł, ulgowy 15 zł. Można też nabyć bilet rodzinny (2+2 lub 1 +3) za 50 zł. Dzieci do 3 roku życia wchodzą bezpłatnie. Można też wykupić bilet sezonowy.

Naprzeciwko Ogrodu znajduje się Centrum Handlowe M1 Kraków i tam można spokojnie zaparkować.

W ogrodzie są dostępne toalety – przy wejściu.

Za dodatkową opłatą można poskakać na trampolnie bungee, pokręcić się w żyroskopie lub poturlać się w kuli zorba.

Ogród DoświadczeńNapisane przez: Anuszka

W pobliżu

W krainie świateł

28 listopada 2020
0.24km

Skok Tarzana na banana!

6 listopada 2019
1.61km

Roboty z klocków Lego

26 sierpnia 2018
4.01km

To nie precel, to nie bajgiel, to…

16 sierpnia 2018
4.04km

Koła i cztery kółka

3 listopada 2017
4.17km

Ostatnio

W górę!

29 marca 2023

Dzieciaki na traktory!

21 marca 2023

Alicja w Krainie Świateł

17 października 2022

Na ochłodę

21 lipca 2022

Kategorie