To była dopiero atrakcja! Bajtel, który UWIELBIA aktywność fizyczną był zachwycony, przeszczęśliwy i ciągle pyta czy pojedziemy tam znowu! Oczywiście jak to zazwyczaj – trafiłam na info o tym miejscu zupełnie przypadkowo 🙂 Mąż uczestniczył w Biegu Trzech Kopców, a my z Bajtlem dla towarzystwa udaliśmy się do Krakowa. Poza odwiedzeniem smoka i lodami na Rynku postanowiliśmy zrobić Bajtlowi małą niespodziankę właśnie tą atrakcją! Wieczorem wpadliśmy do Fun Climb – polecamy!

Co to takiego

Fun Climb to strefa wspinaczkowa, stworzona głównie z myślą o dzieciach (powyżej piątego roku życia), ale dorośli też mogą spróbować :).

Znajduje się tutaj 12 wspinaczkowych przeszkód, z których każda stanowi inne wyzwanie. Poza ściankami można też bezpiecznie skoczyć z dużej wysokości!

Nasze wrażenia

Takich miejsc dla dzieciaków powinni robić więcej! Nie ma to jak zachęcanie dzieci do ruchu! Fun Climb to niby zwykła ścianka, ALE…

Jest bajecznie i kolorowo. Ścianek jest mnóstwo i mają różne stopnie trudności Są ładniutkie, aż się proszą żeby na nie wejść. W dodatku na jednej z nich można się ścigać z kolegą lub z samym sobą (dzięki licznikowi czasu).

Jest bezpiecznie! Jeśli jako rodzic boicie się sami asekurować dziecko – nie ma problemu. W Fun Climb mamy do czynienia z urządzeniami do autoasekuracji TruBlue. Łatwe w obsłudze i bezpieczne, utrzymają spokojnie dorosłego 🙂

Bajtlowi bardzo podobały się ścianki. Zwłaszcza ta, która mierzyła czas. Choć oczywiście spróbował wszystkich. Mają różne stopnie trudności i na niektórych udało mu się dotrzeć do samej góry, a na innych nie. Nie zniechęcało go to – bardzo mu się podobało!

Ścianki to nie wszystko – poza tym mamy wyzwania dla odważnych! Możemy wspinać się po słupkach do góry (a z ostatniego skoczyć) oraz wykonać skok Tarzana na banana.

Bajtel zaskoczył nas totalnie i pokochał obie te atrakcje! Wchodził na ostatni słupek, na banana skakał z 10 razy. Był tym po prostu zachwycony! I bardzo z siebie dumny 🙂 Chyba wyrośnie nam miłośnik sportów ekstremalnych (choć Mama by tego wcale nie chciała 😀 )

Kilka rad praktycznych

Adres: AVATAR CENTRALA RUCHU Sikorki 21A, 31-589 Kraków
Witryna: https://www.funclimb.pl/krakow/
Facebook: https://www.facebook.com/FunClimbKrakow

Zabawa przeznaczona jest dla dzieci powyżej piątego roku życia. Jednorazowe, godzinne wejście kosztuje 40 zł. Można też wykupić karnet na 4 czy 8 wejść. Dostępne są też zajęcia w sekcjach wspinaczkowych.

Każda sesja w strefie Fun Climb trwa 60 minut i obejmuje instruktaż (ok. 15 min) oraz wspinanie (ok. 45 min). Ponieważ liczba osób przebywających jednocześnie w strefie Fun Climb jest ograniczona warto zarezerwować miejsce wcześniej (tutaj).

Strefy Fun Climb są dostępne również w innych miastach: w Warszawie, Wrocławiu, Lublinie, Gdański, Świnoujściu oraz w Oświęcimiu (część z nich jest niewielka – warto to sprawdzić na stronie).

Na miejscu dostępna jest oczywiście toaleta, można też kupić jakąś przekąskę przy głównym wejściu.

Na zewnątrz mamy spory, bezpłatny parking.Napisane przez: Anuszka

W pobliżu

W krainie świateł

28 listopada 2020
1.53km

Eksperymenty na wolnym powietrzu

28 września 2017
1.61km

Koła i cztery kółka

3 listopada 2017
5.17km

Roboty z klocków Lego

26 sierpnia 2018
5.33km

To nie precel, to nie bajgiel, to…

16 sierpnia 2018
5.46km

Ostatnio

Kategorie