Jeśli marzy Wam się w tych trudnych czasach oderwać się od rzeczywistości i zobaczyć coś magicznego – wystawa świetlna Ogród Świateł – Alicja w Krainie Czarów to odpowiednie miejsce. Choć tłumnie, to da się zachować dystans społeczny, choć chłodno, to piękno i magia tego miejsca na pewno Was rozgrzeją.

Co to takiego

Ogród Świateł – Alicja w Krainie Czarów to plenerowa wystawa świetlna, mieszcząca się w Ogrodzie Doświadczeń w Krakowie. Jest to największy Lighting Show w Polsce.

Nasze wrażenia

Wiedziałam, że chce tu przyjechać odkąd dowiedziałam się o tym miejscu. Nie jest to rzut beretem, ale jest na tyle blisko, że zdecydowaliśmy się na podróż w tygodniu, po pracy. Odwiedziliśmy ogród we wtorek, około 18 i uwierzcie – ludzi było sporo! Mimo to dało się zachować dystans i czerpać dużą przyjemność ze spaceru w tym miejscu! Jest PIĘKNIE!

Bajtlowi spodobało się od pierwszego spojrzenia 🙂 Światła widoczne są już z drogi. Jest kolorowo, światła się zmieniają, jest sporo instalacji statycznych, ale też kilka multimedialnych.

Do ogrodu wchodzimy przez dziurkę od klucza 🙂 A potem jeszcze przez piękną bramę. A za nią przez magiczny tunel, w którym kolory się zmieniają 🙂

Znajdziemy sporo nawiązań do Alicji – jest mój ukochany Kot z Cheshire, Gąsienica, buteleczki z napisem “Napij się”, podwieczorek u Kapelusznika czy zamek Królowej Kier.

Do obejrzenia jest też kilka instalacji mutlimedialnych. Godziny pokazów znajdziecie obok atrakcji – np. choinka włączana jest co pół godziny, a spektakl trwa 10 minut, z kolei zmyślona łąka włącza się co 15 minut. Właśnie te dwie atrakcje podobały nam się najbardziej i obydwa spektakle obejrzeliśmy dwukrotnie 🙂

Oprócz tego znajdziecie tu też labirynt, zaczarowane przejście czy multimedialną aleję. Poza instalacjami – pięknie ozdobione są też drzewa, owinięte w ogrom kolorowych lampek. Na niektórych wiszą cudne świetliste bombki.

Dodatkowo w weekendy działają pokazy laserowe, a przez cały grudzień będzie je można oglądać codziennie.

To naprawdę wyjątkowe miejsce i wyjątkowa atrakcja, która nas oczarowała! Myślę, że w okolicach Świąt będzie jeszcze “klimatyczniej”, ale poza choinką nie nawiązuje do Bożego Narodzenia, więc jak dla mnie – mogłaby istnieć cały rok! Miło znaleźć się w Zaczarowanym, Kolorowym Ogrodzie i choć przez chwilę oderwać swoje myśli od szarej codzienności.

Kilka rad praktycznych

Adres: Aleja Pokoju 68, Kraków
Witryna: https://ogrodswiatel.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/ogrodswiatel/

Wystawa czynna jest od 30.10.2020 do 28.02.2021 codziennie od 16 do 21 (ostatnie wejścia na godzinę przed zamknięciem). W dniach 24 i 31 grudnia 2020r. wystawa jest zamknięta. Bilety kosztują od poniedziałku do czwartku 24 za bilet normalny, 19 zł za ulgowy, 75 zł za rodzinny (2+2 lub 1+3), a od piątku do niedzieli oraz w święta odpowiednio 29 zł, 24 zł oraz 95 zł. Za dziecko do 3 roku życia zapłacicie 1 zł.

Bilety można kupić w kasach na wejściu, ale są spore kolejki. Możecie je również kupić online, nawet stojąc przy wystawie 😉 Organizatorzy proszą o wydrukowanie, ale nie jest to konieczność.

Wystawa znajduje się na terenie Ogrodu Doświadczeń (obecnie wystawy są oczywiście nieczynne). Naprzeciwko znajduje się Centrum Handlowe M1 Kraków i tam można spokojnie bezpłatnie zaparkować.

Całość ekspozycji znajduje się na zewnątrz, warto więc się ciepło ubrać 😉 Zwłaszcza, że wystawa, z wiadomych względów, otwarta jest wieczorem 😉

W Ogrodzie Świateł obowiązuje nakaz noszenia maseczek. Ludzi jest sporo, nawet w tygodniu, ale da się zachować dystans. W Ogrodzie dostępne są dozowniki z płynem dezynfekującym.

Czas zwiedzania to minimum 1 godzina.

Dostępne są toalety.



Napisane przez: Anuszka

W pobliżu

Eksperymenty na wolnym powietrzu

28 września 2017
0.24km

Skok Tarzana na banana!

6 listopada 2019
1.53km

Roboty z klocków Lego

26 sierpnia 2018
3.95km

To nie precel, to nie bajgiel, to…

16 sierpnia 2018
4.01km

Koła i cztery kółka

3 listopada 2017
4.04km

Ostatnio

Alicja w Krainie Świateł

17 października 2022

Na ochłodę

21 lipca 2022

Wyprawa do Hogsmeade

22 stycznia 2022

Kategorie