UWAGA! WPIS Z 2020 ROKU. Atrakcja dostępna jest SEZONOWO – w okresie okołoświątecznym. Ogrodów świateł powstało więcej, szczegóły dostępne są na stronie www. Co roku znajdziemy inną tematykę.

Jeśli marzy Wam się w tych trudnych czasach oderwać się od rzeczywistości i zobaczyć coś magicznego – wystawa świetlna Ogród Świateł – Alicja w Krainie Czarów to odpowiednie miejsce. Choć tłumnie, to da się zachować dystans społeczny, choć chłodno, to piękno i magia tego miejsca na pewno Was rozgrzeją.

Co to takiego

Ogród Świateł – Alicja w Krainie Czarów to plenerowa wystawa świetlna, mieszcząca się w Ogrodzie Doświadczeń w Krakowie. Jest to największy Lighting Show w Polsce.

Nasze wrażenia

Wiedziałam, że chce tu przyjechać odkąd dowiedziałam się o tym miejscu. Nie jest to rzut beretem, ale jest na tyle blisko, że zdecydowaliśmy się na podróż w tygodniu, po pracy. Odwiedziliśmy ogród we wtorek, około 18 i uwierzcie – ludzi było sporo! Mimo to dało się zachować dystans i czerpać dużą przyjemność ze spaceru w tym miejscu! Jest PIĘKNIE!

Bajtlowi spodobało się od pierwszego spojrzenia 🙂 Światła widoczne są już z drogi. Jest kolorowo, światła się zmieniają, jest sporo instalacji statycznych, ale też kilka multimedialnych.

Do ogrodu wchodzimy przez dziurkę od klucza 🙂 A potem jeszcze przez piękną bramę. A za nią przez magiczny tunel, w którym kolory się zmieniają 🙂

Znajdziemy sporo nawiązań do Alicji – jest mój ukochany Kot z Cheshire, Gąsienica, buteleczki z napisem “Napij się”, podwieczorek u Kapelusznika czy zamek Królowej Kier.

Do obejrzenia jest też kilka instalacji mutlimedialnych. Godziny pokazów znajdziecie obok atrakcji – np. choinka włączana jest co pół godziny, a spektakl trwa 10 minut, z kolei zmyślona łąka włącza się co 15 minut. Właśnie te dwie atrakcje podobały nam się najbardziej i obydwa spektakle obejrzeliśmy dwukrotnie 🙂

Oprócz tego znajdziecie tu też labirynt, zaczarowane przejście czy multimedialną aleję. Poza instalacjami – pięknie ozdobione są też drzewa, owinięte w ogrom kolorowych lampek. Na niektórych wiszą cudne świetliste bombki.

Dodatkowo w weekendy działają pokazy laserowe, a przez cały grudzień będzie je można oglądać codziennie.

To naprawdę wyjątkowe miejsce i wyjątkowa atrakcja, która nas oczarowała! Myślę, że w okolicach Świąt będzie jeszcze “klimatyczniej”, ale poza choinką nie nawiązuje do Bożego Narodzenia, więc jak dla mnie – mogłaby istnieć cały rok! Miło znaleźć się w Zaczarowanym, Kolorowym Ogrodzie i choć przez chwilę oderwać swoje myśli od szarej codzienności.

Kilka rad praktycznych

Adres: Aleja Pokoju 68, Kraków
Witryna: https://ogrodswiatel.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/OgrodSwiatelKrakow

UWAGA! WPIS Z 2020 ROKU. Atrakcja dostępna jest SEZONOWO – w okresie okołoświątecznym. Ogrodów świateł powstało więcej, szczegóły dostępne są na stronie www. Co roku znajdziemy inną tematykę.

Wystawa czynna była od 30.10.2020 do 28.02.2021 codziennie od 16 do 21 (ostatnie wejścia na godzinę przed zamknięciem). W dniach 24 i 31 grudnia 2020r. wystawa była zamknięta. Bilety kosztowały od poniedziałku do czwartku 24 za bilet normalny, 19 zł za ulgowy, 75 zł za rodzinny (2+2 lub 1+3), a od piątku do niedzieli oraz w święta odpowiednio 29 zł, 24 zł oraz 95 zł. Za dziecko do 3 roku życia zapłacicie 1 zł.

Bilety można było kupić w kasach na wejściu, ale były spore kolejki. Można je było również kupić online nawet stojąc przy wystawie 😉 Organizatorzy proszą o wydrukowanie, ale nie jest to konieczność.

Wystawa znajduje się na terenie Ogrodu Doświadczeń (w jej trakcie wystawy są oczywiście nieczynne). Naprzeciwko znajduje się Centrum Handlowe M1 Kraków i tam można spokojnie bezpłatnie zaparkować.

Całość ekspozycji znajduje się na zewnątrz, warto więc się ciepło ubrać 😉 Zwłaszcza, że wystawa, z wiadomych względów, otwarta jest wieczorem 😉

W Ogrodzie Świateł obowiązuje nakaz noszenia maseczek. Ludzi jest sporo, nawet w tygodniu, ale da się zachować dystans. W Ogrodzie dostępne są dozowniki z płynem dezynfekującym.

Czas zwiedzania to minimum 1 godzina.

Dostępne są toalety.Napisane przez: Anuszka

W pobliżu

Eksperymenty na wolnym powietrzu

28 września 2017
0.24km

Skok Tarzana na banana!

6 listopada 2019
1.53km

Roboty z klocków Lego

26 sierpnia 2018
3.95km

To nie precel, to nie bajgiel, to…

16 sierpnia 2018
4.01km

Koła i cztery kółka

3 listopada 2017
4.04km

Ostatnio

Kategorie