To nasze najnowsze odkrycie! Gdybym miała przyznawać miejsca placom zabaw, na których byliśmy (a było ich sporo), ten bez cienia wątpliwości dostałby miejsce pierwsze! Jeśli jeszcze tu nie byliście, a macie niedaleko – wpadajcie na Górkę Środulską do Sosnowca!

Co to takiego

To całkiem nowy plac zabaw – otwarty w 2018 roku. Zainstalowano tu 40 urządzeń, znajdziemy tu strefy przeznaczone dla różnych grup wiekowych.

Nasze wrażenia

Wiem, że to “tylko” plac zabaw, ale zrobił na mnie i na Mężu piorunujące wrażenie! A na Bajtlu to już w ogóle!

Sam park jest bardzo ładny, zielony, dużo ścieżek do spacerowania, ławek do odpoczynku czy miejsca na kocyk na trawce.

Plac jest naprawdę na “wysokim poziomie” 😉 Trzeba się trochę wdrapać, żeby do niego dojść 😉 Jest bardzo rozległy – są tam cztery różnorodne strefy. Jest mnóstwo urządzeń, każde dziecko znajdzie tu coś dla siebie!

W pierwszej strefie znajdziemy zjeżdżalnie na wzgórzu, a dookoła niej kilka urządzeń, na których można ćwiczyć równowagę.

W drugiej strefie znajduje się ogromne linarium wraz ze zjeżdżalniami i hamakami.

Trzecia będzie fajna również dla najmłodszych – znajdziecie tu huśtawki, bujany statek (świetny!), różne kręcioły, małą zjeżdżalnię, a nawet domki czy sklepik.

Jest też strefa bardziej klasyczna, ale również bardzo ciekawa – konstrukcja z drabinkami, ściankami i zjeżdżalniami. Znajdują się tu też nietypowe kręcioły.

Na terenie placu znajdziemy także siłownię na wolnym powietrzu oraz sprzęt do kalenistyki.

Plac zabaw zaskoczył nas nie tylko swoim rozmiarem. Było kilka urządzeń, które widzieliśmy po raz pierwszy! Był wspomniany bujany statek, urządzenia do utrzymywania równowagi. Poza normalnymi tyrolkami były również “zjeżdżające” huśtawki. Huśtawka gniazdo była zawieszona tylko w jednym punkcie, dzięki czemu można było bujać się “dookoła”. Zamiast zwykłej rury do zjeżdżania, była rura kręcona, co wymagało przy zjeździe trochę wysiłku i wyobraźni 🙂

Pozostałe urządzenia były bardzo fajne i dopracowane. Linarium było wręcz spektakularne, a Bajtel uwielbia się wspinać, więc trafiło w jego gust 🙂 Atrakcji było mnóstwo i dzieciaki na placu naprawdę mogą się wyszaleć!

Kilka rad praktycznych

Adres: Górka Środulska 41-200 Sosnowiec

Przy parku jest kilka parkingów, można było spokojnie zaparkować (pewnie latem, przy większych tłumach, będzie trudniej).

Park jest tuż obok przystanku Sosnowiec Środula Osiedle – można więc dojechać komunikacją miejską.

W parku dostępne były toi-toie, nie widziałam zwykłej toalety ani miejsca z przewijakiem.

To fajny teren na piknik, warto wziąć kocyk i swoją wałówkę. Obok jest też bar – kawiarnia Palma Chill Out, gdzie można kupić kawę czy lody.

Zimą można tu jeździć na nartach, jest tu stok wraz z wyciągiem.Napisane przez: Anuszka

W pobliżu

To co Bajtle lubią najbardziej

19 sierpnia 2023
2.64km

Odjazdowy, odlotowy!

10 lipca 2019
3.86km

Egzotyka w środku miasta

6 czerwca 2018
4.56km

Pod Zamkowym Wzgórzem

19 maja 2021
5.01km

W Ogródku Jordanowskim

1 sierpnia 2017
5.09km

Ostatnio

Kategorie