Znów krótki wpis na temat bardzo fajnego placu zabaw – tym razem w Gliwicach. Zdjęć niestety mało, bo jakoś nie było okazji 🙁 Plac fajny – może nie na tyle, żeby jechać na niego z drugiego końca Śląska, ale jeśli akurat macie niedaleko, a jeszcze tam nie byliście – zdecydowanie warto to nadrobić!

Co to takiego

Nowoczesny plac zabaw otwarty w czerwcu 2018. Znaleźć tu można m.in. linarium, zjeżdżalnie, huśtawki, piaskownice. Jest też część z łatwym dostępem dla mniejszych dzieci.

Nasze wrażenia

Największe wrażenie zrobiło na nas (i na Bajtlu) ogromne linarium. Naprawdę – O-GRO-MNE – na oko z 3 metry, jeśli nie więcej. Jest dwuczęściowy, połączony mostkiem, można przejść z niego na zjeżdżalnie, a na jego szczycie znajduje się taras widokowy z ławeczkami! Rewelacja :)!

Poza tym na placu jest ogromna zjeżdżalnia umiejscowiona na wzgórzu, huśtawki, bujaki, piaskownica. Jest kilka nietypowych urządzeń, można się powspinać, poskakać i pobujać 🙂 Jest też fajna część dla maluchów (Bajtlowi też się tam podobało) z łatwym wejściem – są tam zamontowane ciekawe urządzenia.

Dodatkowo w parku znajduje się siłownia na wolnym powietrzu oraz pola do gry w bule i kosze do discgolfa. Widziałam także hotele dla owadów i budki dla ptaków 🙂

Kilka rad praktycznych

Adres: Kaszubska 25, Gliwice

Brakuje zaplecza gastronomicznego oraz toalet.Napisane przez: Anuszka

W pobliżu

Wyżej i wyżej, i wyżej!

10 lutego 2024
0.52km

Pod palmami

4 sierpnia 2017
1.68km

Stalowe olbrzymy

16 kwietnia 2018
3.40km

Najsłynniejsze klocki świata

19 lutego 2017
3.62km

Ostatnio

Baw się i bujaj się!

14 listopada 2023

Na naukowy spacer

18 października 2023

Kategorie