Zaledwie dziesięć minut spacerkiem od zatłoczonej Pogorii znajdziecie piękny Park Zielona. Jestem pewna, że momentami i on jest zatłoczony, jednak my mieliśmy szczęście i nie doświadczyliśmy tu tłumów. Park jest pięknie utrzymany, jest tu zielono, a alejki zapraszają na spacery lub rower.

Co to takiego

Park Zielona to park w Dąbrowie Górniczej założony w 1932 roku. Został odrestaurowany w 2018 roku. Ma powierzchnię 67 ha.

Nasze wrażenia

Bardzo fajny park – i do spacerowania, i do jazdy na rowerze, i na dobrą kawę i lody, i na plac zabaw. Jest tu wszystkiego po trochu.

Park jest bardzo dobrze utrzymany, są fajne ścieżki, znaki i mapki. Jest ładnie i zielono. Są ławeczki, na których znajdziemy kody QR, dzięki którym możemy posłuchać śpiewu ptaków. Są fajne punkty gastronomiczne – lody z pianką (całkiem smaczny pomysł 😉 ) i Kawiarnia Zielona, gdzie można kupić kawkę (nie tylko na wynos). Są mostki, jest parkowa biblioteczka, jest taneczny krąg – naprawdę ładny park!

Znajdziecie tu też plac zabaw, a na nim linarium, domki ze zjeżdżalniami, tyrolkę, huśtawki, tor przeszkód czy ciuchcię. Rodzice mają gdzie siąść, a Bajtel był zadowolony 🙂 Najbardziej przypadł mu do gustu tor przeszkód, bo to atrakcja, którą można przechodzić na wiele sposobów.

Kilka rad praktycznych

Adres: ul. Letnia, Dąbrowa Górnicza
Witryna: https://www.facebook.com/parkzielonaDG/

Park położony jest niedaleko jeziora Pogoria. Tam też znajdziecie parkingi (płatne).

W parku jest kilka toalet oraz toi toiów.

W parku kupicie lody z pianką oraz smaczną kawę.Napisane przez: Anuszka

W pobliżu

Plażowanie na Zagłębiu

21 sierpnia 2020
1.97km

Odjazdowy, odlotowy!

10 lipca 2019
3.14km

Pod Zamkowym Wzgórzem

19 maja 2021
4.04km

Plac na „wysokim poziomie”

15 maja 2018
5.83km

W Ogródku Jordanowskim

1 sierpnia 2017
6.50km

Ostatnio

Alicja w Krainie Świateł

17 października 2022

Na ochłodę

21 lipca 2022

Wyprawa do Hogsmeade

22 stycznia 2022

Kategorie