Zaledwie dziesięć minut spacerkiem od zatłoczonej Pogorii znajdziecie piękny Park Zielona. Jestem pewna, że momentami i on jest zatłoczony, jednak my mieliśmy szczęście i nie doświadczyliśmy tu tłumów. Park jest pięknie utrzymany, jest tu zielono, a alejki zapraszają na spacery lub rower.

Co to takiego

Park Zielona to park w Dąbrowie Górniczej założony w 1932 roku. Został odrestaurowany w 2018 roku. Ma powierzchnię 67 ha.

Nasze wrażenia

Bardzo fajny park – i do spacerowania, i do jazdy na rowerze, i na dobrą kawę i lody, i na plac zabaw. Jest tu wszystkiego po trochu.

Park jest bardzo dobrze utrzymany, są fajne ścieżki, znaki i mapki. Jest ładnie i zielono. Są ławeczki, na których znajdziemy kody QR, dzięki którym możemy posłuchać śpiewu ptaków. Są fajne punkty gastronomiczne – lody z pianką (całkiem smaczny pomysł 😉 ) i Kawiarnia Zielona, gdzie można kupić kawkę (nie tylko na wynos). Są mostki, jest parkowa biblioteczka, jest taneczny krąg – naprawdę ładny park!

Znajdziecie tu też plac zabaw, a na nim linarium, domki ze zjeżdżalniami, tyrolkę, huśtawki, tor przeszkód czy ciuchcię. Rodzice mają gdzie siąść, a Bajtel był zadowolony 🙂 Najbardziej przypadł mu do gustu tor przeszkód, bo to atrakcja, którą można przechodzić na wiele sposobów.

Kilka rad praktycznych

Adres: ul. Letnia, Dąbrowa Górnicza
Facebook: https://www.facebook.com/parkzielonaDG/

Park położony jest niedaleko jeziora Pogoria. Tam też znajdziecie parkingi (płatne).

W parku jest kilka toalet oraz toi toiów.

W parku kupicie lody z pianką oraz smaczną kawę.Napisane przez: Anuszka

W pobliżu

Plażowanie na Zagłębiu

21 sierpnia 2020
1.97km

Odjazdowy, odlotowy!

10 lipca 2019
3.14km

To co Bajtle lubią najbardziej

19 sierpnia 2023
3.99km

Pod Zamkowym Wzgórzem

19 maja 2021
4.04km

Plac na “wysokim poziomie”

15 maja 2018
5.83km

Ostatnio

Kategorie