Uwielbiam przemysłową dzielnicę Ostrawy – Dolni Vitkowice. To tu zaczęła się przygoda z blogiem i pierwszy wpis dotyczący Wielkiego Świata Techniki. Sam kompleks dawnej huty żelaza robi na mnie ogromne wrażenie – a co jeśli ten kompleks, a dodatkowo panoramę całej Ostrawy, można by zobaczyć z góry? Zapraszam Was dziś na Bolt Tower, gdzie czekają na Was niesamowite widoki!

Co to takiego

Bolt Tower to wieża widokowa położona na terenie kompleksu Dolni Vitkowice. To wyjątkowa, ponad dwudziestometrowa nadbudowa wielkiego pieca nr, wznosi się na wysokość około 80 m. Na różnych wysokościach znajdują się tu kładki oraz punkt widokowy pozwalające podziwiać teren dawnej huty, panoramę Ostrawy, a przy dobrej pogodzie – również odległe Beskidy.

W wieży znajduje się kawiarnia, w której można napić się kawy i zjeść dobre ciasto, ciesząc się pięknym widokiem.

Nasze wrażenia

To chyba najciekawsza wieża widokowa na jakiej byliśmy! Widok jest niesamowity, a i chodzenia jest sporo!

Do wyboru mamy dwie możliwości. Pierwsza to wizyta w wieży połączona z wizytą w kawiarni, druga to wycieczka po kompleksie, która obejmuje również wstęp na wieżę widokową.

My wybraliśmy opcję numer 1. Na początku wjeżdżamy windą, przeszkloną z jednej strony, co zapewnia nam fantastyczne widoki już od samego początku. Później czeka na nas druga winda – i tak trafiamy do kawiarni, gdzie możemy spędzić maksymalnie godzinę. Po zjedzeniu ciastka i wypiciu kawy – które swoją drogą były bardzo smaczne! – czeka na nas wyjście na zewnątrz i spokojny spacer kładkami. Możemy z bliska zobaczyć elementy konstrukcji, a także niewiarygodny teren starej huty i piękne widoki w oddali.

Wszyscy – łącznie z Bajtlem – byliśmy po prostu zachwyceni!

Kilka rad praktycznych

Adres: Vítkovice 3004, 703 00 Ostrava – Vítkovice
Witryna: https://www.dolnivitkovice.cz/pl/bolt-tower/

Na terenie Dolnych Vitkowic jest spory, darmowy parking.

Do Ostrawy dojedziecie bezpłatnym kawałkiem czeskiej autostrady.

Pamiętajcie, że dzieci (i Wy również 😉 ) muszą mieć przy sobie dowód osobisty lub paszport!

Bilety kupujemy w Galerii Gong. Nie idźcie więc od razu pod wieżę, bo tam nie kupicie biletów.

Możecie wybrać zwiedzanie obwodu wielkiego pieca wraz z wizytą w Bolt Tower. Wycieczka trwa 100 minut i kosztuje 250 CZK (ok. 50 zł) dla dorosłych, 190 CZK (niecałe 40 zł) za wstęp ulgowy oraz 690 CZK (trochę ponad 130 zł) za wstęp rodzinny. Bilety można kupić online. Wycieczki zaczynają się codziennie o godzinach 10, 12, 14 i 16. Więcej informacji na stronie internetowej (wycieczka A).

Druga opcja to wizyta na wieży połączona z wizytą w kawiarni. W takim wypadku zapłacicie 100 CZK (około 20 zł) za wjazd oraz 100 CZK na zakupy w kawiarni. Możecie oczywiście wziąć coś droższego i dopłacić 😉 W taki sposób można zwiedzać wieżę od 10 do 20 – wjazdy są o pełnych godzinach.

Na wieży, w kawiarni, dostępne są łazienki. Są też w Galerii Gong.Napisane przez: Anuszka

W pobliżu

Świat Techniki u naszych sąsiadów

13 lutego 2017
0.32km

Świat Techniki u naszych sąsiadów vol.2

3 października 2017
0.35km

Dzieciaki na traktory!

21 marca 2023
0.38km

Rodzinnie do ZOO

7 maja 2018
4.06km

Ostatnio

Kategorie