Brak pogody na zwiedzanie? Dzieci nie mogą znaleźć sobie miejsca w domu albo przeciwnie – wszędzie ich pełno? Jeśli doświadczacie tego na własnej skórze i potrzebujecie miejsca, gdzie Wasze dziecko będzie mogło pozbyć się nadmiaru energii w pozytywny sposób, to mam coś specjalnie dla Was – oto Adrenalina w Bieruniu. Skorzystać możecie również i Wy!

Co to takiego?

Centrum Sportowe Homera “Adrenalina” to ścianka wspinaczkowa w Bieruniu. Obiekt został oddany do użytku w 2020 roku. Panel główny to 16 metrów wysokości, 16 stanowisk wędkowych, 18 stanowisk do prowadzenia z dołem i 2 stanowiska automatyczne. Poza nim dostępne są bulderownia oraz panel dziecięcy o wysokości 8 m z 6 automatycznymi stanowiskami.

Nasze wrażenia

Na aktywną wizytę w Adrenalinie zdecydował się mój Mąż wraz z Bajtlem oczywiście. Ja pozostałam w roli obserwatora. Ponieważ Mąż nie był wcześniej na ściance zdecydowali się na korzystanie z automatów i builderowni, bez konieczności nauki asekuracji.

Z automatyczną asekuracją dostępnych jest sześc krótkich, zróżnicowanych torów, z których mogą korzystać również dorośli oraz dwie długie. Krótkie są bardzo kolorowe, więc dzieciakom na pewno się spodobają. Są tu piłki, kości czy mega trudne klocki Lego. Co do długich – jeśli jesteście pierwszy raz warto nie wchodzić do samej góry, tylko spróbować wejść częściowo, bo wejście to jedno, a zejście to inna bajka, o czym przekonał się Bajtel 😉

Wpinanie się na trasach z automatyczną asekuracją jest na prawdę proste, wystarczy 5 minut żeby ktoś pokazał nam o co chodzi. Builderownia jest równie ciekawa i można tam sporo poćwiczyć. Uchwyty są różnorodne, kolorowe – co ma znaczenie dla dzieci 😉

My spędziliśmy w Adrenalinie około 1,5h i chłopcy wyszli zmęczeni i bardzo zadowoleni 🙂 

Kilka rad praktycznych

Adres: ul. Homera 34, Bieruń
Witryna: https://bosir.bierun.pl/obiekty/centrum-sportowe-homera-adrenalina
Facebook: https://www.facebook.com/CentrumWspinaczkoweAdrenalina

Obiekt czynny jest w tygodniu od 16 do 21.45, a w weekendy od 14 do 20.45.

Wejście jednorazowe do koszt 25 zł (normalny), 20 zł (ulgowy) i 15 zł (dziecko do 12 roku życia). Bilet rodzinny 2+1 to koszt 50 zł, 2+2 60 zł. Za szkolenie z zasad asekuracji zapłacimy dodatkowo – 15 zł dla jednej osoby, 20 zł dla dwóch osób. Istnieją również karnety na wiele wejść oraz możliwość wypożyczenia sprzętu.

Warto zabrać ze sobą wygodną odzież, obuwie sportowe oraz coś do picia.Napisane przez: Anuszka

W pobliżu

Trzy kondygnacje pełne zabawy!

4 lutego 2024
5.48km

Coooo? Miasteczko!

9 marca 2019
6.04km

Dwa w jednym

11 listopada 2017
6.43km

Relaks nad jeziorem

12 czerwca 2017
6.48km

Park Linowy dla każdego!

17 września 2019
6.48km

Ostatnio

Kategorie