Chcecie zjeść dobry obiad, ale martwicie się, że dziecko będzie się nudzić? Wybierzcie się do Warowni Pszczyńskich Rycerzy! To miejsce przyjazne rodzinom! Jedzenie jest smaczne, dzieciaki mają co robić, jest tu dla nich miejsce do zabawy i specjalne menu. Do tego można tu spotkać prawdziwych rycerzy i damy, szlachciców i szlachcianki!

Co to takiego

Warownia Pszczyńskich Rycerzy to restauracja mieszcząca się przy krajowej jedynce. Stylizowana jest na średniowieczy zamek. W weekendy odbywają się tu animacje i pokazy. Znajduje się tu również rewelacyjny plac zabaw. To miejsce bardzo przyjazne dzieciom.

Nasze wrażenia

Warownia to bardzo fajne, rodzinne miejsce. Już wygląd restauracji robi wrażenie na dzieciach, przy wrotach czeka rycerz, a zaraz po wejściu mieści się ogromny plac zabaw – są tu huśtawki, zjeżdżalnie, wieżyczki – wszystko w średniowiecznym klimacie. Bajtlowi bardzo się na nim podobało!

Wewnątrz zamku zobaczymy zbroje, miecze, trony. W weekendy odbywają się tu animacje, dzieciaki mają zajęcia plastyczne. Ostatnio oczekiwanie na obiad umilił nam Robin Hood, który bogatym zabierał i dawał biednym, a także tańczące białogłowy. Bajtel był zafascynowany i oglądał wszystko z zaciekawieniem. Przy jednym ze stołów dzieci robiły papierowe miecze i korony – Bajtel też wziął udział w tych zajęciach i był bardzo dumny ze swojej korony 🙂

Jedzonko jest bardzo dobre! Dla dzieci jest specjalne menu. Ostatnio za trzy obiady + dwa desery + picie zapłaciliśmy niecałe 100 zł. Nie było też żadnego problemu, żeby deser dla mnie i Bajtla podzielić na dwie części – i podać naprawdę ładnie!

Kilka rad praktycznych

Adres: Adres: ul. Bielska 50, Pszczyna
Witryna: https://warownia.com.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/warownia

Godziny pracy Warowni warto sprawdzić na stronie.

Warto zarezerwować sobie stolik – zwłaszcza w ciepły weekend. W razie braku stolika zawsze można zjeść “na trawce” 😉 Kiedy są tłumy może się zdarzyć, że na jedzonko przyjdzie trochę poczekać.

Aby wejść na teren Warowni każda dorosła osoba musi wykupić dukata za 10 zł. Dukaty można potem wydać w restauracji. W przypadku imprez biletowanych, cena biletu podana jest na podstronie z danym wydarzeniem.

W łazienkach dostępne są przewijaki (swoją drogą bardzo klimatyczne).

Na zewnątrz jest ogromny plac zabaw, również stylizowany. W Warowni co tydzień odbywają się animacje i pokazy. Można spotkać rycerzy i białogłowy.Napisane przez: Anuszka

W pobliżu

Pamiętajcie o ogrodach

7 marca 2017
1.67km

Historia w drewnie zapisana

23 lipca 2020
2.15km

Tylko tego tutaj brakowało!

30 października 2021
2.32km

Spacer (nie tylko) jesienną porą

15 listopada 2019
2.71km

Z wizytą u żubrów

23 lipca 2020
2.96km

Ostatnio

Kategorie