Ostatnia niedziela zaskoczyła nas piękną pogodą. Ba! Cały ten weekend ma na nią zaskoczyć. Szykuje się piękna złota jesień i aż żal nie wykorzystać jej na spacery w jesiennej scenerii.

W zeszłym tygodniu byczyliśmy się w górach – żeby odpocząć po jednych i odpocząć przed drugimi wyzwaniami 😀 Kiedy wracaliśmy słońce pięknie grzało, więc zjechaliśmy na spacer do Goczałkowic-Zdroju. W Parku Zdrojowym jest pięknie! Wpadajcie tu, jeśli macie ochotę na spacer!

Co to takiego

Park zdrojowy, zlokalizowany na powierzchni 7 ha, położony w centrum goczałkowickiego uzdrowiska. Park w latach 2012-2015 przeszedł rewitalizację.

Nasze wrażenia

Jako 10 latka byłam w Goczałkowicach jako kuracjuszka 😉 I z tego czasu pamiętam sanatoria, park, jezioro. Pamiętam spożywczy sklep na końcu deptaka, uzdrowiskowy sklepik, w którym można było kupić szwarc, mydło i powidło 😉 Od tego czasu nie byłam tu ani razu! Był to więc dla mnie trochę powrót do sanatoryjnych wspomnień 🙂

Zaparkowaliśmy niedaleko Stokrotki, czyli właśnie tego sanatorium, w którym byłam. Krótki spacer i już byliśmy w parku. Jest spory, ma mnóstwo ścieżek, są ławki, altanki – piękne miejsce do spacerów. Jesienny park prezentował się pięknie, ale myślę, że wiosenny też byłby cudny!

Z parku przejdziemy szybko nad jezioro, gdzie jest równie urokliwie. Nad jeziorem można spokojnie się przejść, jest też zewnętrzna siłownia. Bajtel się nie nudził – biegał po parku, wspinał się na drzewo, do jeziora wrzucał kamyki, które najpierw musiał znaleźć 😉 Obserwowaliśmy też pociągi, bo tuż nad jeziorem jest dworzec – jest również odnowiony budynek dworca, w którym mieści się punkt informacji turystycznej.

Do auta wróciliśmy deptakiem. Znajduje się przy nim mnóstwo kawiarni. Jest też sklep spożywczy, który z zewnątrz wygląda tak, jak go zapamiętałam 😉 Po drodze jest jeszcze fontanna z rybami. Miło spędziliśmy czas na świeżym powietrzu i w pięknych okolicznościach przyrody. Jedyne czego żałujemy, to że nie mieliśmy ze sobą hulajnogi czy roweru Bajtla, bo chętnie by pojeździł!

Kilka rad praktycznych

Adres: Parkowa, Goczałkowice Zdrój

Deptak jest zamknięty dla ruchu samochodowego, można zaparkować wzdłuż drogi z jednej lub drugiej strony.

W parku jest sporo miejsc do siedzenia, są też stoły do szachów, przy jeziorze dostępna jest zewnętrzna siłownia. Nad jeziorem jest stacja rowerów miejskich (czynna w sezonie). W okolicy jest sporo ścieżek rowerowych.

Wzdłuż deptaków dostępnych jest sporo kawiarni.

Przy deptaku znajdziecie też toaletę publiczną.

Niedaleko deptaka znajduje się też Park Linowy – myślę, że wpadniemy tu kiedyś 🙂

W Goczałkowicach znajdują się też Ogrody Kapias – zdecydowanie warte odwiedzenia 🙂Napisane przez: Anuszka

W pobliżu

Pamiętajcie o ogrodach

7 marca 2017
2.03km

Rycerze i białogłowy

10 sierpnia 2017
2.71km

Nad śląskim morzem

5 kwietnia 2021
3.15km

Historia w drewnie zapisana

23 lipca 2020
4.85km

Tylko tego tutaj brakowało!

30 października 2021
4.99km

Ostatnio

Baw się i bujaj się!

14 listopada 2023

Na naukowy spacer

18 października 2023

Pod stopami Ojca Mateusza

18 października 2023

Kategorie