Lubię Pszczynę. To fajne miejsce na wycieczkę w każdą porę roku. Można pieszo pochodzić po parku, można przyjechać tu na rowerze, jest łatwy dojazd pociągiem. Można tu zobaczyć żubry, obejrzeć zamek, a na Rynku zjeść dobre lody. Jednej rzeczy w Pszczynie zawsze mi brakowało – placu zabaw! I w końcu jest, niedaleko Rynku, otwarty w czerwcu tego roku.

Co to takiego

Park aktywności to plac zabaw wraz z wodnym placem zabaw w Pszczynie.

Nasze wrażenia

Byliśmy tu już dwukrotnie i aż się nadziwić nie mogę, że nie opisałam go po pierwszym razie. Nasza pierwsza wizyta miała miejsce w lipcu, miesiąc po otwarciu, w ciepły dzień – skorzystaliśmy więc z wodnego placu zabaw! Nad bezpieczeństwem dzieci czuwał pracownik parku. Na jego terenie są czyste toalety oraz przebieralnie, więc nie było problemów ze zmianą ubrań na strój – i z powrotem.

Na placu była dość zimna woda. W przeciwieństwie do innych jakie znamy – ten ma dwie głębokości. W głębszej części Bajtel miał wody przed kolana, w płytszej – standardowo – przykrywała mu stopy. Są tu różne atrakcje, jest kolorowo, Bajtel był bardzo zadowolony. Oczywiście wodny plac czynny jest latem.

Poza wodnym placem znajdziecie tu dużą ściankę wspinaczkową, zjeżdżalnie, huśtawki, kręciołki czy trampoliny. Jest też tyrolka i spora plastikowa konstrukcja. Są konstrukcje przeznaczone dla mniejszych dzieci.

Jest sporo ławek, w lecie dostępne były hamaki. Jest tu gładka ścieżka, na które można by się uczyć jazdy na rowerze.

Fajnie spędziliśmy tu czas z Bajtlem, a bliskość Rynku pozwala na zjedzenie obiadu czy lodów. Polecamy jako dodatek do wycieczki po Pszczynie 🙂

Kilka rad praktycznych

Adres: ul. Bramkowa, Pszczyna

Do parku łatwo dojść od Rynku idąc prosto ulicą Garncarską.

Park Aktywności jest czynny siedem dni w tygodniu od 9.00 do 21.00 w okresie letnim i od 10.00 do 18.00 w okresie zimowym. Wstęp jest bezpłatny.

Dostępne są toalety oraz przebieralnie.

W lecie była tu dostępna gastronomia.Napisane przez: Anuszka

W pobliżu

Z wizytą u żubrów

23 lipca 2020
0.74km

Historia w drewnie zapisana

23 lipca 2020
0.77km

Rycerze i białogłowy

10 sierpnia 2017
2.32km

Pamiętajcie o ogrodach

7 marca 2017
3.41km

Nad śląskim morzem

5 kwietnia 2021
4.38km

Ostatnio

Baw się i bujaj się!

14 listopada 2023

Na naukowy spacer

18 października 2023

Kategorie