W upalne lato ciężko wyjść z dzieckiem na plac zabaw. Dorośli szukają miejsca, w którym mogliby choć trochę odpocząć od promieni słonecznych. Plac zabaw w Parku Zadole świetnie się w tym celu sprawdza – umiejscowiony w zadrzewionym miejscu, oferuje sporo cienia.

Co to takiego

Park Zadole to miejski park w najbardziej wysuniętej na północ części katowickiej dzielnicy Piotrowice-Ochojec – Zadole. Jest jednym z największych w mieście terenów zielonych, ma powierzchnię 7,76 ha.

W 2005 roku powstał tu plac zabaw, składający się z części dla dzieci młodszych i starszych, strefę aktywności fizycznej oraz strefę edukacyjną.

W parku znajduje się również amfiteatr.

Nasze wrażenia

Na ten plac zabaw jeździmy regularnie – już odkąd Bajtel był mniejszy.

W części dla młodszych dzieci jest duża piaskownica, domek ze zjeżdżalnią i kołowrotkiem z wiaderkiem do piasku. Obok znajduje się domek, na który wchodzi się po kładce lub drabince oraz tunel. W części dla starszych jest tor przeszkód (drabinki, ścianka, mostek) zakończony rurą lub zjeżdżalnią. Jest też tyrolka.

Jest tu również ścieżka edukacyjna, gdzie możemy dowiedzieć się czegoś o ptakach i leśnych zwierzętach. Dla dorosłych jest tutaj siłownia na wolnym powietrzu.

Na całym placu zabaw zastosowane są nawierzchnie przepuszczalne – piasek i kora. Plac jest bardzo ładny, drewniany, zupełnie inny niż “standardowe” 🙂

Bajtel bardzo lubi ten plac. Jest bardzo różnorodny i zdecydowanie jest tu co robić.

Kilka rad praktycznych

Adres: Wczasowa, Katowice
Tereny parku rozpoczynają się od ul. Wczasowej i Poziomkowej, przecięte są ul. Śląską i Studencką, za którymi tworzą las sięgający aż do Mikołowa.

W pobliżu placu zabaw znajduje się toi-toi.

W parku mają miejscy różne wydarzenia i koncerty w tutejszym amfiteatrze.Napisane przez: Anuszka

W pobliżu

Mama na zakupy, dziecko do zabawy

2 lutego 2019
1.85km

Gdy żar się leje z nieba

15 czerwca 2019
2.60km

Z górki na pazurki

12 stycznia 2019
3.93km

Stary park, nowy plac

9 września 2018
4.05km

“Skacząc” po drzewach

28 września 2020
4.69km

Ostatnio

Baw się i bujaj się!

14 listopada 2023

Na naukowy spacer

18 października 2023

Pod stopami Ojca Mateusza

18 października 2023

Kategorie