Do Parku Kościuszki jeździmy dość często – zimą Bajtel zjeżdża tu na sankach (choć jeszcze nie mieliśmy okazji skorzystać z reaktywowanego w tym roku toru saneczkowego), od wiosny do jesieni Bajtel miał tu okazję pojeździć na rowerze zahaczając o jeden z placów zabaw. Bardzo nas ucieszyła wiadomość o budowie nowego placu zabaw. Zaglądaliśmy od czasu do czasu jak postępuje budowa. Plac został otwarty 1 czerwca tego roku, a my odwiedziliśmy go dopiero dzisiaj! Warto!

Co to takiego

Park Kościuszki to największy teren parkowy w Katowicach. W czerwcu 2018 został tu oddany nowy plac zabaw “Kościuszek”.

Nasze wrażenia

Nowy plac powstał w miejscu starego. Jest tu teraz ładnie, czysto, radośnie i naturalnie – większość atrakcji zbudowana jest z drewna.  Jest sporo miejsc do siedzenia – wokół placu postawiono sporo ławek. Nie ma za to miejsca na odłożenie rowerów, co akurat było dla nas problematyczne, bo właśnie tak dostaliśmy się do parku.

Plac zabaw znajduje się na sporej przestrzeni, jest tu mnóstwo miejsc do chowania (domki) i wspinania (drabinki siatkowe, drewniane, ścianki wspinaczkowe itd). Są miejsca ćwiczące równowagę, jest ukochana przez Bajtla tyrolka (a do niej spora kolejka 😉 ). Duży plus za to, że piaskownica ma ochronę przed słońcem (nie wiem jak sprawdza się to w praktyce, bo słońce zbyt mocno dziś nie grzało 😉 ). Mnie najbardziej spodobała się huśtawka dla mamy i dziecka – mogą się na niej huśtać razem! Świetna zabawa! Bajtel testował wszystko i był bardzo zadowolony.

Na placu są też tablice edukacyjne, w donicach opisane byliny i zioła, a także dzwony rurowe, na których dzieciaki mogą grać.

Park jest spory i można tu fajnie pospacerować czy pojeździć rowerem. Są różne schody, murki, stawy, fontanny, rzeźby – czyli rzeczy, jakie moje dziecko osobiście uwielbia 😉

Po drugiej stronie parku, bliżej A4ki jest dostępny drugi plac zabaw. Znajdziecie na nim i nowsze urządzenia (drabinki z bocianim gniazdem czy domek ze zjeżdżalnią) i starsze (metalowa rakieta, zjeżdżalnia do piaskownicy czy drabinka, która pomalowana była w ciągu swojego życia chyba na wszystkie możliwe kolory 😉 ). Jest tu też siłownia na wolnym powietrzu.

Kilka rad praktycznych

Adres: ul. Kościuszki 112, Katowice

Przy parku, wzdłuż ulicy Kościuszki jest trochę bezpłatnych miejsc parkingowych. Poza tym można parkować za zakrętem (na Ceglanej) oraz z drugiej strony parku – na Pięknej.

Na terenie placu zabaw postawiona jest jedna toaleta typu toi toi.

Nie ma za bardzo gastronomi. W parku znajduje się jedna restauracja – Patio – całkiem sympatyczna i smaczna, choć ceny dość drogie. Mają fajne zewnętrze dla dzieci.Napisane przez: Anuszka

W pobliżu

Z górki na pazurki

12 stycznia 2019
0.15km

To trzeba zobaczyć!

26 lutego 2019
1.07km

“Skacząc” po drzewach

28 września 2020
1.97km

Pacynki, kukiełki, marionetki

15 października 2018
2.17km

Mama na zakupy, dziecko do zabawy

2 lutego 2019
2.42km

Ostatnio

Kategorie