Przed Wami wpis w sam raz na jesień 🙂 W wakacje, jak to w teatrze, nie ma tu spektakli, ale od września znów ruszyły pełną parą. To świetne miejsce na deszczowe weekendy – będzie Wam ciepło, przytulnie i magicznie, jeśli dacie się porwać wraz z Waszymi dziećmi w cudne opowieści.

Co to takiego

Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum, założony w 1945 przez Juliusza Glatty’ego, jest jednym z najstarszych zespołów lalkowych w Polsce. W repertuarze, adresowanym głównie do widowni dziecięcej, jest miejsce zarówno na pozycje współczesnych autorów, jak i baśniową klasykę. Realizowany w różnych konwencjach i technikach, wykorzystuje środki teatru lalkowego oraz jego związki ze sceną żywego planu.

Nasze wrażenia

Do Ateneum zabierał nas Tata. Pamiętam głównie opowieść o Skarbniku, ale to nie był jedyny spektakl, na którym byliśmy 🙂 W dniu 4 urodzin postanowiliśmy wziąć tutaj naszego Bajtla. Wielokrotnie był na teatrzykach w naszej bibliotece czy Miejskim Domu Kultury, ale w Teatrze jeszcze nie był.

Poszliśmy na spektakl Babcia na jabłoni, choć przeznaczony jest dla dzieci od 5 roku życia – dzwoniłam wcześniej poradzić się do kasy Teatru. Spektakl bardzo spodobał się i Bajtlowi i nam. To piękna opowieść, pełna ciepła, ukazująca dziecięce spojrzenie na świat. Bajtel był zaciekawiony i patrzył jak zaczarowany. Podobało mu się przedstawienie, w którym wraz z aktorami grały lalki 🙂 Dodatkowo w przedstawieniu wykorzystane są projekcje multimedialne, co stanowiło urozmaicenie, a dla nas, dorosłych, było sporym zaskoczeniem 🙂

Bajtel był w Ateneum raz jeszcze, na przedstawieniu Piaskowy wilk, na które wzięli go Ciocia z Wujkiem z okazji dnia dziecka. Tak więc informacje nie z pierwszej ręki, ale Bajtel wrócił zadowolony, a i Wujkom się podobało 😉 Tu również poza grą lalek i aktorów wykorzystano projekcje multimedialne.

Myślę, że jeszcze nie jeden raz pójdziemy z Bajtlem do Ateneum. To cudowne miejsce, w którym możemy zaznajomić dziecko z kulturą, sztuką, pokazać mu zupełnie inny świat. Bardzo mocno polecamy!

Kilka rad praktycznych

Adres: ul. Św. Jana 10, Katowice
Witryna: https://ateneumteatr.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/ateneumkatowice/

Bilety kosztują 25 złotych, na premierę – 28 zł. Repertuar można sprawdzić tutaj. Są seanse już dla rocznych dzieciaków, ale także takie przeznaczone dla młodzieży i dorosłych.

Płatność w kasie tylko gotówką. Warto telefonicznie zarezerwować bilet. Kasa czynna od wtorku do piątku w godzinach 9:00-13:00 i 14:00-16:00, w soboty, niedziele i święta na godzinę przed spektaklem.Napisane przez: Anuszka

W pobliżu

Podziemne ekspozycje

27 listopada 2017
1.11km

To trzeba zobaczyć!

26 lutego 2019
1.25km

Trochę wody dla ochłody

28 lipca 2018
1.76km

Stary park, nowy plac

9 września 2018
2.17km

Z górki na pazurki

12 stycznia 2019
2.30km

Ostatnio

Kategorie