Zima! Śnieg! Które dziecko nie ucieszy się z wyjścia na sanki?

My wybraliśmy się na górkę do parku Kościuszki – i aż trudno uwierzyć, że… nigdy wcześniej tu nie zawędrowaliśmy! Jeździliśmy czasem na sankach po parku, ale zupełnie nie z tej strony!

Co to takiego

Park Kościuszki to największy teren parkowy w Katowicach. Niedaleko kościoła św. Michała znajduje się wzniesienie – idealne jako górka na sanki. W roku 2018 reaktywowany został tor saneczkowy. Trasa ma długość 350 metrów i jest specjalnie przygotowywany.

Nasze wrażenia

Ale było fajnie! Bawiłam się jak dziecko! Mąż bawił się jak dziecko. No i Bajtel rzecz jasna też bawił się jak dziecko 🙂 Ubraliśmy się porządnie w narciarskie spodnie i kurtki, przyszliśmy uzbrojeni w plastikowe, dwuosobowe sanki i dwa… no, niech będzie – dupoloty – i żaden śnieg nie był nam straszny!

Górka jest super! Jest dość długa, są muldy – zabawy jest mnóstwo. Ale dla tych, którzy boją się takich zjazdów dobra wiadomość – obok jest dużo łagodniejszy stok, można też zjeżdżać spokojnie z boku, krótszą trasą.

Dziś trafiliśmy wyjątkowo dobrze, bo w sam raz na tegoroczne otwarcie toru saneczkowego 🙂 Były konkursy dla dzieciaków, a każdy kto zjechał dostał plecaczek z prezentami. Był ratownik medyczny, czuwający nad bezpieczeństwem imprezy. Byli też członkowie drużyny futbolu amerykańskiego Silesia Rebels, którzy pomagali dzieciakom na stoku, a nawet ciągnęli je na szczyt górki – na pewno pomocne były korki, które mieli na nogach 😀 Wielkie dzięki dla nich!

Jeśli mieszkacie na Śląsku, zwłaszcza w Katowicach i okolicach, a nie macie akurat ochoty na daleki wyjazd – górka w Parku Kościuszki sprawdzi się rewelacyjnie! My wróciliśmy w cudownym nastroju! Mam nadzieję, że uda się wpaść tam jeszcze chociaż raz tej zimy!!

Kilka rad praktycznych

Adres: ul. Kościuszki 112, Katowice
(Górka jest dokładniej tutaj)
Facebook: https://www.facebook.com/torsaneczkowywparkukosciuszki/

Przy parku, wzdłuż ulicy Kościuszki jest trochę bezpłatnych miejsc parkingowych. Poza tym można parkować za zakrętem (na Ceglanej) oraz z drugiej strony parku – na Pięknej.

Przy górce dostępne były dwa toi toie.

Żeby zjeżdżać po torze saneczkowym trzeba zapoznać się z regulaminem, zjazd odbywa się na własną odpowiedzialność. Tor został specjalnie przygotowany. Otwarcie w tym sezonie miało miejsce 12 stycznia 2019.

Sama górka jest fajnie zabezpieczona – drzewa, latarnie czy ławki są obłożone, aby w razie uderzenia je zamortyzować.Napisane przez: Anuszka

W pobliżu

Stary park, nowy plac

9 września 2018
0.15km

To trzeba zobaczyć!

26 lutego 2019
1.22km

“Skacząc” po drzewach

28 września 2020
1.88km

Mama na zakupy, dziecko do zabawy

2 lutego 2019
2.29km

Pacynki, kukiełki, marionetki

15 października 2018
2.30km

Ostatnio

Kategorie