Niedawno otwarty został nowy park linowy na Muchowcu. Bajtel uwielbia takie atrakcje, więc nie mogliśmy tego nie sprawdzić.

Co to takiego

Rodzinny Park Linowy Trzy Maupy to park linowy w Katowicach Muchowcu.  Dostępne są tu trzy trasy dla starszych oraz trasa dla dzieci.

Nasze wrażenia

W 3 Maupach czekają na Was 4 trasy, raczej każdy znajdzie tu coś dla siebie. Dzieci do wzrostu 1,2m mogą korzystać z trasy “Szypułki”, czyli trasy dziecięcej, zabezpieczonej siatkami. Biegała po niej Córa znajomych. Trasa jest naprawdę długa i różnorodna, są koła ratunkowe między którymi przejść, siatka z kulkami – naprawdę ciężka przeszkoda! Trasa wyglądała super i myślę, że Bajtlowi też by się podobała, gdyby mógł nią przejść 🙂

Bajtel mógł skorzystać z najłatwiejszej trasy – zielonej. Aby na nią wejść trzeba sięgnąć na wysokość 1,4 ręką. Bajtel był mega zadowolony z trasy. Była dość długa, różnorodna, tu trzeba się było wspiąć, tam przejść po huśtających się drewienkach, jeszcze gdzie indziej przejść przez koła. No i oczywiście była tyrolka 🙂 Bajtlowi bardzo się podobało i przeszedł trasę dwukrotnie.

Dla starszych i wyższych dostępne są jeszcze dwie trasy – Bajtel oczywiście już liczy ile musi podrosnąć 😉

Na duży plus bardzo miła i pomocna obsługa. Praktycznie cały czas obecna przy przechodzeniu przez dzieciaki trasy i podpowiadająca co i jak.

Kilka rad praktycznych

Adres: Francuska 182, Katowice
Witryna: http://parklinowykatowice.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/parklinowykatowice

Na Muchowcu da się zaparkować samochód bezpłatnie wzdłuż Francuskiej.

Park linowy czynny był w sezonie codziennie od 11 do 21. W deszczu park jest nieczynny. Warto śledzić informacje na stronie i na facebooku – tu poznacie godziny otwarcia w danym okresie. Zawsze można też napisać na messengerze 🙂

Cennik jest dość skomplikowany i najlepiej zrobicie, jeśli zerkniecie tutaj.

Na terenie Parku możecie zjeść burgery, dania z grilla i lody. Niedaleko znajdziecie też pizzerie i kolejne lodziarnie.

Na terenie parku jest też plac zabaw dla dzieci.Napisane przez: Anuszka

W pobliżu

Z górki na pazurki

12 stycznia 2019
1.88km

Stary park, nowy plac

9 września 2018
1.97km

Trochę wody dla ochłody

28 lipca 2018
2.24km

Podróż do krainy dziecięcej wyobraźni

27 października 2018
2.57km

To trzeba zobaczyć!

26 lutego 2019
2.63km

Ostatnio

Kategorie