UWAGA! Atrakcja sezonowa – działa tylko w sezonie świątecznym. Każdego roku jest inna opowieść.

Mikołajowi zaginęły sanie! Poszły na przegląd – i nie wróciły! Jak teraz Mikołaj rozwiezie prezenty? Co zrobią Elfy, które pomagają Świętemu Mikołajowi? Wezmą do pomocy dzieciaki i zaczną poszukiwania!

W Katowicach, w Fabryce Porcelany przeniesiemy się w magiczne miejsce – do Wielkiej Fabryki Elfów. Zobaczymy jak mieszkają, pomożemy im odnaleźć sanie, a na końcu… spotkamy samego Świętego Mikołaja. To świetne miejsce, aby wprowadzić dzieci w klimat Świąt!

Co to takiego?

Wielka Fabryka Elfów to zabawa w świątecznym klimacie. Dzieci odwiedzą 10 punktów z atrakcjami, aby odnaleźć sanie, a na koniec spotkać się z Mikołajem.

Nasze wrażenia

Myślę, że najważniejsze są wrażenia Bajtla – a on był zadowolony. Na początku był trochę onieśmielony i trzymał się blisko mnie i Męża. Potem jednak się rozbrykał i razem z innymi bawił się i starał rozwiązywać zagadki. Najbardziej podobały mu się dmuchańce oraz gry, a także kącik z klockami bamp. No i oczywiście – sam Mikołaj!

Na mnie z kolei największe wrażenie zrobiło centrum dowodzenia, gdzie dla dzieciaków przygotowanych było sporo zadań. Dzieciakom przekazywały je elfy, które ukazywały się co jakiś czas na ekranie monitora. Fajna sprawa!

Bardzo ładny był również domek Świętego Mikołaja. Dzieciaczki mogły przywitać się ze Świętym, odebrać dyplom, kolorowankę i zrobić sobie zdjęcie.

Trochę minusów – pewne rzeczy wymagałyby jednak dopracowania. Zdaję sobie sprawę, że byliśmy w pierwszy dzień otwarcia Krainy, więc na część rzeczy przymykam oko 😉 Panował lekki chaos – na raz idzie kilka grup i czasem jedna musi zaczekać, aby wejść do kolejnego pomieszczenia i zajęcia są odrobinę “przeciągane”. Wierzę, że Elfy lepiej poznają potrzebny na wszystko czas i w kolejnych dniach będzie tylko lepiej 😉

Problematyczne też jest duże zróżnicowanie wiekowe w grupach. Myślę, że fajnie by było podzielić dzieciaki patrząc na ich wiek. Maluchy nie mają szans wykazać się zagadkach, bo starsze dzieci praktycznie od razu znają odpowiedź. Myślę, że starsze dzieci dużo więcej wyniosą z tej wizyty, ale dla maluszków również będzie to duże przeżycie. Na plus za to dodam, że prowadząca Elfka starała się wysłuchać wszystkich dzieciaków, doglądała ich i wykazywała duże zainteresowanie, gdy coś do niej mówiły.

Pewne atrakcje były “odrobinę” naciągane i cóż… rodzice może by uznali, że nie do końca mają związek z poszukiwaniem sań. Dzieci jednak nie zauważały tego problemu i były zadowolone 😉 Za renifery do jeżdżenia robiły koniki – i to dla dzieci nie było przeszkodą 😉 Jednak część z nich była zepsuta i to już dzieciaki zauważały.

No i jeszcze jedna sprawa – wynikająca z tego, że mieszkamy na Śląsku. Sama bardzo chciałam udać się do Fabryki jak najwcześniej – żeby Bajtel mógł pomóc Mikołajowi przed 6 grudnia. W końcu u nas to właśnie wtedy przychodzi Mikołaj – a pod choinką prezenty zostawia Dzieciątko. Kiedy Elfka pytała za ile dni przyjdzie Mikołaj dzieci wołały zgodnie – za 6! – podczas gdy oczekiwaną odpowiedzią było, że za ponad 20 😉 Myślę, że to może wprowadzać małe zamieszanie.

Edit z 2023 roku: Co roku jest inna tematyka, także nawet jeśli Wasze dzieci były już w Fabryce – warto ją odwiedzić ponownie. My byliśmy w 2019 i Bajtel ponownie świetnie się bawił 🙂

Kilka rad praktycznych

Adres: Fabryka Porcelany, ul. Porcelanowa 23, Katowice
Witryna: https://www.katowice.wielkafabrykaelfow.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/WielkaFabrykaElfowKatowice

UWAGA! Atrakcja sezonowa – działa tylko w sezonie świątecznym. Każdego roku jest inna opowieść.

Fabryka działa w okresie świątecznym. Bilety w roku 2023 można kupić od 1.08.2023 (jeden bilet to wejście dla dorosłej osoby i dziecka, jeśli z dzieckiem chce wejść drugi dorosły musi zakupić połowę biletu na miejscu). Bilety można kupić online tutaj.

Na miejscu znajduje się bezpłatna szatnia. Dzieci mogą (ale nie muszą) przebrać buciki na lżejsze. Całość jest ogrzewana – jest ciepło, ale nie gorąco – warto zostawić sweterek.

Rodzice mogą zaczekać w kawiarni, mogą też towarzyszyć dziecku. Podczas zabawy jest moment, kiedy można skorzystać z kawiarni oraz toalety. Do toalety można też wyskoczyć w trakcie, ale jest trochę chodzenia 😉

Po zabawie można było zostać, aby pomalować bombkę lub kubek – jest to dodatkowo płatne.

Pod Fabryką znajduje się spory bezpłatny parking. Można też dojechać komunikacją miejską – bezpośrednio pod Fabrykę Porcelany podjechać można autobusem nr 940 (kursuje w tygodniu co godzinę).

Wielka Fabryka Elfów znajduje się również w Gdańsku  oraz w Warszawie.Napisane przez: Anuszka

W pobliżu

Zupełnie inna bajka

28 października 2021
0.10km

Witajcie w naszej Bajce!

2 maja 2021
0.11km

Trochę wody dla ochłody

28 lipca 2018
1.55km

W industrialnym klimacie

30 października 2017
1.73km

Podziemne ekspozycje

27 listopada 2017
2.15km

Ostatnio

Baw się i bujaj się!

14 listopada 2023

Na naukowy spacer

18 października 2023

Pod stopami Ojca Mateusza

18 października 2023

Kategorie