Jakiś czas temu pisałam Wam o Bajce Pana Kleksa – niesamowitym, bajkowym miejscu, w którym dzieciaki wraz z rodzicami mogą uczestniczyć w prawdziwej przygodzie. Bajka nie próżnuje, realizuje nowe pomysły i rozwija się dla swoich klientów. Niedawno powstała tu nowa, osobna część – Smart Kids Planet – ekspozycja do niedawna jeszcze dostępna na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Co to takiego

Smart Kids Planet to przestrzeń dla dzieci w Bajce Pana Kleksa. Ekspozycja ma charakter tymczasowy i została przeniesiona prosto ze Stadionu Narodowego w Warszawie. Na dzieci czekają innowacyjne, multimedialne atrakcje. W weekendy odbywają się również animacje prowadzone przez doświadczonych animatorów, a ich harmonogram dostępny jest w obiekcie.

Nasze wrażenia

Do Smart Kids Planet udaliśmy się z naszymi Przyjaciółmi – także przestrzeń testował nie tylko Bajtel, ale i jego Rówieśniczka. Dzieciaki dobrze się bawiły, przez czas 2,5 h nie nudziły się i znajdywały sobie zajęcie.

Nam, dorosłym, nie podobało się tak bardzo jak w Bajce Pana Kleksa, gdzie sami mogliśmy zaangażować się w zabawę. Smart Kids Planet kojarzyło się nam mocno z salami zabaw, był spory chaos i sporo dzieci. Na szczęście mogliśmy się zaszyć w kawiarni, a nasze dzieci są na tyle duże, że spokojnie sobie radziły. Smart Kids Planet odrobinę kojarzyło nam się ze Światem Dzieci w Świecie Techniki w Ostrawie – jednak znacznie mniejszym i okrojonym.

Jednak najważniejsze są wrażenia dzieciaków – a te były zadowolone. Inne dzieciaki też szalały 🙂 Jest tu miejsce do pogrania w piłkę, budowania domu (jest dźwig i imitacje cegieł), są taśmy transportowe, miejsce gdzie można przez zabawę uczyć się o recyklingu oraz kilka interaktywnych stanowisk. Całość wydawała mi się trochę mało spójna i postawiona na zbyt małej przestrzeni (np. zdarzało się, że jakiś dorosły obrywał dźwigiem w głowę 😉 ), ale dzieciakom to nie przeszkadzało.

Kilka rad praktycznych

Adres: ul. Porcelanowa 23, Katowice
Witryna: https://bajkapanakleksa.pl/smart-kids-planet/
Facebook: https://www.facebook.com/BajkaPanaKleksa/

Ekspozycję odwiedzicie w tygodniu od godz. 15:15 i w weekendy od 9:45.

Bilety najlepiej kupić przez internet (tutaj). Jeśli są wolne miejsca, to można kupić je również w kasie. Bliet dla dziecka na 1h kosztuje 32 zł, na dwie 54 zł, a bez limitu czasu 69 zł. Jeden opiekun wchodzi z dzieckiem za darmo (należy wykupić darmowy bilet). Dodatkowy opiekun płaci w zależności od wybranego czasu 10, 15 lub 21 zł. Za dziecko do 1 roku życia zapłacicie 1 zł.

Smart Kids Planet w Bajce Pana Kleksa jest ekspozycją przygotowaną z myślą o dzieciach w wieku 5-12 lat, ale młodsze z pomocą rodziców też świetnie sobie poradzą.

Na miejscu dostępny jest parking – do 3h parking w tygodniu jest bezpłatny (Pamiętajcie, aby przed opuszczeniem Bajki, okazać pracownikowi recepcji bilet parkingowy, w celu uzyskania bezpłatnych 3h), powyżej 4h to jednorazowy koszt 5 zł. W weekendy jest bezpłatny niezależnie od czasu parkowania.

Na miejscu dostępna jest toaleta.

W Smart Kids Planet dostępna jest kawiarnia Zielono mi. Dostępne są ciasta, muffiny, kawa czy herbata. W kawiarni umieszczone są monitory, na których można śledzić zabawę dzieci. W czasie naszego pobytu była promocja i za wydane w kawiarni pieniądze można było dostać pół godziny zabawy gratis.

W Smart Kids Planet istniej możliwość organizacji urodzin.Napisane przez: Anuszka

W pobliżu

Witajcie w naszej Bajce!

2 maja 2021
0.01km

Z wizytą w Krainie Mikołaja

3 grudnia 2017
0.10km

Trochę wody dla ochłody

28 lipca 2018
1.60km

W industrialnym klimacie

30 października 2017
1.66km

Podziemne ekspozycje

27 listopada 2017
2.11km

Ostatnio

Alicja w Krainie Świateł

17 października 2022

Na ochłodę

21 lipca 2022

Wyprawa do Hogsmeade

22 stycznia 2022

Kategorie