Bajtel to prawdziwa ryba – w wodzie mógłby spędzać całe dnie! Nic zatem dziwnego, że od czasu do czasu lubimy wybrać się do aquaparku. Lubimy, kiedy znajduje się w nim strefa malucha, w której Bajtel może się wyszaleć, ale także inne atrakcje, z których możemy skorzystać razem. Kiedy jesteśmy na wyjazdach testujemy nowe miejsca. Kiedy jesteśmy w domu – najczęściej wybieramy się do Rudy Śląskiej.

Co to takiego

Aquadrom to aquapark mieszczący się w Rudzie Śląskiej. Dzieli się na trzy strefy – Rekreacji, Sportu i Saunarium. Znajdziemy tu sześć zjeżdżalni, jedenaście basenów, basen sportowy, tubę do nurkowania oraz różnorodne sauny.

Nasze wrażenia

Cóż takiego ma Aquadrom, że to właśnie tam wybieramy się najczęściej?

Przede wszystkim – jest komfortowo. Szatnie są wygodne, jest dużo miejsca, dla rodzin przeznaczone są nawet specjalne, rodzinne przebieralnie – również z przewijakiem. Na samym basenie jest ciepło i nie marzniemy przechodząc między basenami. Doskonałym pomysłem jest też dla mnie toaleta przy części dla dzieci – dostosowana wzrostem do dzieciaków.

Na początku swe kroki zazwyczaj kierujemy do Bajtel Zatoki. Jak sama nazwa wskazuje – to doskonałe miejsce dla Bajtla 😉 czuje się tu jak ryba w wodzie. Powiewa nad nią piracka flaga, do zabawy dzieciaki mają tu statek z dwoma zjeżdżalniami, kilka płyciutkich baseników z ciepłą wodą i zwierzątek plujących wodą. Tu Bajtel jest przeszczęśliwy, zjeżdża, bawi się i tapla 🙂

Zazwyczaj obchodzimy większość atrakcji. W stałym programie mamy rwącą rzekę, sztuczną falę czy mokry bąbel. Na ten ostatni Bajtel potrafi już wejść samodzielnie! To super zabawa dla dużych i małych!

Idziemy też do basenu z biczami wodnymi, gejzerami, leżankami powietrznymi i hydromasażem. Bajtlowi bardzo podoba się też basen zewnętrzny – zwłaszcza zimą 😉

Czasem korzystamy (ja i Mąż) ze zjeżdżalni dla dorosłych. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj Wirek – czyli zjeżdżalnia zakończona lejkiem. Oprócz niej dostępne są jeszcze trzy zjeżdżalnie rurowe – dostępne od 9, 11 i 15 roku życia.

Poza tymi atrakcjami w Aquadromie dostępny jest basen sportowy, siedmiometrowa tuba dla płetwonurków, a także saunarium.

Kilka rad praktycznych

Adres: ul. Kłodnicka 95 A, Ruda Śląska
Witryna: http://aquadrom.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/AquadromRudaSlaska

Aquapark jest czynny w tygodniu od 10 do 22, w weekendy i święta od 9 do 22.

Za bilet całodniowy do strefy rekreacji i sportu zapłacimy 52 zł w tygodniu i 65 zł w weekend. Ulgowe bilety kosztują odpowiednio 44 zł i 55 zł. Są też bilety rodzinne (2+1 lub 1+2) za 120 złotych w tygodniu i 165 złote w weekend – za każde kolejne dziecko dopłacimy 30 zł.

Możemy się też zdecydować na bilet godzinny lub 2 godzinny – ceny zależne są od dnia oraz godziny, po przekroczeniu czasu zapłacimy 30 groszy za minutę. Dokładne ceny znajdziecie tutaj. Dzieci do 3 roku życia wchodzą bezpłatnie, a do 18 roku mają ulgę.

Przy aquaparku jest spory, darmowy parking.

Na basenie jest strefa gastronomiczna – nie korzystaliśmy, więc nie wiem czego i jakich cen się tam spodziewać.Napisane przez: Anuszka

W pobliżu

Z Bajtlem na grubie

18 października 2017
6.88km

Na przechadzkę i na plac zabaw!

21 lipca 2017
7.01km

Spacer wśród kwiatów

8 października 2020
8.34km

Plac zabaw w cieniu

21 sierpnia 2017
8.93km

Najsłynniejsze klocki świata

19 lutego 2017
9.21km

Ostatnio

Baw się i bujaj się!

14 listopada 2023

Na naukowy spacer

18 października 2023

Pod stopami Ojca Mateusza

18 października 2023

Kategorie