Krótkie ferie w Gdańsku obfitowały w wiele wrażeń. Po wizycie w Europejskim Centrum Solidarności (w tym w Wydziale Zabaw) odwiedziliśmy interaktywną wystawę Ludzie-Statki-Porty w Ośrodku Kultury Morskiej w Gdańsku.

Co to takiego

Ośrodek Kultury Morskiej to interaktywne muzeum przekazujące wiedzę dotyczącą tematyki morskiej. Zostało otwarte w kwietniu 2012 roku. Jedną z jego głównych atrakcji jest znajdująca się na 1 piętrze interaktywna wystawa Ludzie-Statki-Porty. Wystawa zajmuje powierzchnię 400m2. Ekspozycja składa się z pięciu działów: Morze – środowisko i technika, Budowa statku, Praca w porcie, Życie na statku oraz Archeologia podwodna.

Nasze wrażenia

Po wizycie w ECS oczekiwania mieliśmy ogromne. Może dlatego byliśmy odrobinę zawiedzeni? Było fajnie, ale nas nie porwało 😉 W dodatku zaledwie kilka eksponatów było przeznaczonych dla najmłodszej grupy wiekowej . Pobawiliśmy się, Bajtel był zadowolony, ale godzina w zupełności nam wystarczyła.

Podobało mi się kilka rzeczy – przebrania dla dzieciaków (mogły przebrać się za marynarza, kapitana i pirata), ruchome stanowiska – możliwość kierowania żurawiem, pchania wózka widłowego.

Bajtlowi najbardziej podobał się eksponat, dzięki któremu można się było dowiedzieć jak powstaje fala tsunami. Bawił się też wózkiem widłowym, próbował załadować statek tak, by ten nie stracił ładunku i sterował wielkim pirackim okrętem. Miejsce przeznaczone dla najmłodszych – gdzie można było pobawić się portowym miasteczkiem raczej go nie przekonało.

Starsze (a w zasadzie wyższe) dzieci mogą też skorzystać z atrakcji jaką jest zejście specjalnym rękawem. Bajtel był też za mały na zabawę sterowanymi modelami.

Myślę, że starsze dzieciaki mogą się tu fajnie pobawić. Warto zajrzeć i na własnej skórze sprawdzić czy to miejsce dla Was 😉 Nam się podobało i miło spędziliśmy czas, choć nie było to najfajniejsze miejsce, w którym byliśmy w ostatnim czasie 😉

Kilka rad praktycznych

Adres: ul. Tokarska 21-25, Gdańsk (wejście od Rybackiego Pobrzeża)
Witryna: http://www.nmm.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/NarodoweMuzeumMorskie

Bilet normalny kosztuje 20 zł, ulgowy 15 zł, a rodzinny 60 zł. Bilet na salę interaktywną sprzedawany jest na określoną godzinę. Zwiedzanie trwa 55 minut, rozpoczyna się o pełnej godzinie. Maksymalna liczba osób na godzinę to 50.

Godziny otwarcia najlepiej zobaczyć na stronie, bo są dość skomplikowane 😉

W najbliższej okolicy nie ma parkingu, bo obiekt znajduje się nad Motławą. My parkowaliśmy przy ulicy Szerokiej – 5 minut spacerkiem.

W Muzeum dostępna jest szatnia i łazienki.Napisane przez: Anuszka

W pobliżu

Z widokiem na Gdańsk!

12 marca 2018
0.37km

Stocznia dla każdego

23 lutego 2018
1.24km

Stocznia dla malucha

19 lutego 2018
1.25km

Poexperymentuj!

9 listopada 2017
17.75km

Ostatnio

Kategorie