Jest taki punkt w każdym odwiedzanym przez nas mieście, który wywołuje u Bajtla WOW! Przy którym stać może 20 minut z otwartymi oczyma, i który nieustannie go cieszy. Fontanna!

Kiedy więc odwiedzaliśmy Warszawę Multimedialne Fontanny brzmiały jak miejsce, którego nie możemy pominąć 😉 W parku Bajtla zachwyciły nie tylko fontanny – bardzo miło spędziliśmy tu czas, a Bajtel wcale nie miał ochoty wracać 😉

Co to takiego

Multimedialny Park Fontann w Warszawie jest to kompleks czterech fontann znajdujący się na Skwerze 1 Dywizji Pancernej WP.

W piątkowe i sobotnie wieczory (a czasami również w inne dni) od maja do września odbywają się tutaj 30-minutowe pokazy multimedialne „woda-światło-dźwięk” z wykorzystaniem reflektorów LED i laserów.

Niedaleko fontann znajduje się Warszawska Strefa Rodziny, gdzie znajdziecie niewielki, ale ciekawy i różnorodny plac zabaw. Obok znajduje się również ogólnodostępna stolarnia FabLab Wbijaj, gdzie można wziąć udział w warsztatach.

Nasze wrażenia

Choć najbardziej mieliśmy ochotę zobaczyć fontanny w pełnej krasie, to niestety – pokazy Woda – Światło – Dźwięk są dla nas (a w zasadzie dla Bajtla) za późno. Musieliśmy się więc zadowolić wodnym widowiskiem, które ma miejsce o godzinie 16. Bajtlowi bardzo się podobało, był pod wrażeniem ilości fontann, chodził sobie dookoła – a największą radochę miał jak trochę go opryskało 😉 Oglądałam zdjęcia pokazów wieczornych i wiem jedno – jak Bajtel podrośnie musimy tu przyjechać!

Tuż obok fontann znajduje się Warszawska Strefa Rodziny. Kiedy czytałam o fajnych placach zabaw w Warszawie pojawiał się on w zestawieniach. W pierwszej chwili po wejściu wydawało nam się, że się zawiedziemy. Ale plac zabaw choć niewielki – okazał się dosyć ciekawy. Jest tu mnóstwo miejsc do wspinania, zwykłe linarium, linarium w kształcie mostu, linowe drabinki. Są zjeżdżalnie ze wzgórza, kręcioł. Kilka luźnych zabawek, które dzieciaki mogą wykorzystywać wedle ich życzenia. A także hit wśród dzieciaków -wodny tor wśród kamieni, a do tego dwie wodne pompy 🙂 Bajtel fajnie się tu bawił – ponad godzinę przed pokazem i koniecznie chciał tu zajrzeć jeszcze na chwilę po pokazie fontann 🙂

Przy placu zabaw stoi sobie drewniana budka. Widzieliśmy, że co jakiś czas ktoś wychodził z tego domku z jakąś drewnianą zabaweczką.  W końcu nie wytrzymaliśmy i poszliśmy sprawdzić co to takiego 🙂 Okazało się, że jest to ogólnodostępna stolarnia FabLab Wbijaj. Akurat można było wziąć udział w warsztatach tworzenia ramek dla pszczół. Tak się złożyło, że zaledwie tydzień wcześniej w Chlebowej Chacie słuchaliśmy na ten temat – a teraz mogliśmy sami zrobić ramki do uli! Za pomoc pszczołom dostaliśmy drewnianą zabaweczkę – nie mieliśmy już za wiele czasu, więc dostaliśmy przesympatycznego dzięciołka Stefana, któremu Bajtel wywiercił oczko, a już w domu pomalował 🙂 Przesympatycznie spędziliśmy tu czas!

Kilka rad praktycznych

Adres: Podzamcze, Skwer im. I Dywizji Pancernej, u zbiegu ulic: ul. Boleść i ul. Sanguszki
Witryna: https://parkfontann.pl/

Widowiska prezentowane są od maja do września w każdy piątek i sobotę, trwają pół godziny. Widowisko wodne (bez świateł i muzyki) zaczyna się o godzinie 16, widowisko multimedialne rozpoczyna się w zależności od miesiąca między 20.30 a 21.30. Oba trwają 30 minut.

Fablab zapraszał w okresie wakacyjnym od poniedziałku do piątku w godzinach 10-18, a w soboty od 10 do 16. Szczegółowe godziny otwarcia znajdziecie na ich stronie.

W parku jest restauracja, można kupić też jakieś lody. Przy placu zabaw jest toaleta.Napisane przez: Anuszka

W pobliżu

Dotknij. Usłysz. Poczuj.

21 kwietnia 2017
3.54km

Zabawa z dinozaurami!

29 kwietnia 2019
10.41km

Ostatnio

Baw się i bujaj się!

14 listopada 2023

Na naukowy spacer

18 października 2023

Kategorie