Przed Wami wpis w sam raz na jesień 🙂 W wakacje, jak to w teatrze, nie ma tu spektakli, ale od września znów ruszyły pełną parą. To świetne miejsce na deszczowe weekendy – będzie Wam ciepło, przytulnie i magicznie, jeśli dacie się porwać wraz z Waszymi dziećmi w cudne opowieści.

Co to takiego

Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum, założony w 1945 przez Juliusza Glatty’ego, jest jednym z najstarszych zespołów lalkowych w Polsce. W repertuarze, adresowanym głównie do widowni dziecięcej, jest miejsce zarówno na pozycje współczesnych autorów, jak i baśniową klasykę. Realizowany w różnych konwencjach i technikach, wykorzystuje środki teatru lalkowego oraz jego związki ze sceną żywego planu.

Nasze wrażenia

Do Ateneum zabierał nas Tata. Pamiętam głównie opowieść o Skarbniku, ale to nie był jedyny spektakl, na którym byliśmy 🙂 W dniu 4 urodzin postanowiliśmy wziąć tutaj naszego Bajtla. Wielokrotnie był na teatrzykach w naszej bibliotece czy Miejskim Domu Kultury, ale w Teatrze jeszcze nie był.

Poszliśmy na spektakl Babcia na jabłoni, choć przeznaczony jest dla dzieci od 5 roku życia – dzwoniłam wcześniej poradzić się do kasy Teatru. Spektakl bardzo spodobał się i Bajtlowi i nam. To piękna opowieść, pełna ciepła, ukazująca dziecięce spojrzenie na świat. Bajtel był zaciekawiony i patrzył jak zaczarowany. Podobało mu się przedstawienie, w którym wraz z aktorami grały lalki 🙂 Dodatkowo w przedstawieniu wykorzystane są projekcje multimedialne, co stanowiło urozmaicenie, a dla nas, dorosłych, było sporym zaskoczeniem 🙂

Bajtel był w Ateneum raz jeszcze, na przedstawieniu Piaskowy wilk, na które wzięli go Ciocia z Wujkiem z okazji dnia dziecka. Tak więc informacje nie z pierwszej ręki, ale Bajtel wrócił zadowolony, a i Wujkom się podobało 😉 Tu również poza grą lalek i aktorów wykorzystano projekcje multimedialne.

Myślę, że jeszcze nie jeden raz pójdziemy z Bajtlem do Ateneum. To cudowne miejsce, w którym możemy zaznajomić dziecko z kulturą, sztuką, pokazać mu zupełnie inny świat. Bardzo mocno polecamy!

Kilka rad praktycznych

Witryna: https://ateneumteatr.pl/
Adres: ul. Św. Jana 10, Katowice

Bilety kosztują (w zależności od seansu) 22 lub 25 złotych. Repertuar można sprawdzić tutaj. Są seanse już dla rocznych dzieciaków, ale także takie przeznaczone dla młodzieży i dorosłych.

Płatność w kasie tylko gotówką. Warto telefonicznie zarezerwować bilet. Kasa czynna od wtorku do piątku w godzinach 9:00-13:00 i 14:00-16:00, w soboty, niedziele i święta na godzinę przed spektaklem.Napisane przez: Anuszka

W pobliżu

Podziemne ekspozycje

27 listopada 2017
1.11km

To trzeba zobaczyć!

26 lutego 2019
1.25km

Trochę wody dla ochłody

28 lipca 2018
1.76km

Stary park, nowy plac

9 września 2018
2.17km

Z górki na pazurki

12 stycznia 2019
2.30km

Ostatnio

Iluminacje na Zamku

22 listopada 2021

Bomb(k)owo!

21 listopada 2021

Tylko tego tutaj brakowało!

30 października 2021

Zupełnie inna bajka

28 października 2021

Kategorie