O tym, że na Paprocanach jest Park Linowy wiedziałam. Nawet chciałam się na niego z Mężem wybrać. Ale, że z tego parku mogą skorzystać dzieci – tego nie wiedziałam! Podczas przypadkowej rozmowy na placu zabaw dowiedziałam się, że są tam trasy dla 5 latka. Od tamtej pory czekałam na sposobność, żeby się tam z Bajtlem wybrać 🙂 Zatem kiedy w ostatnio weekend pogoda była delikatnie nienajlepsza, ale jeszcze nie lało – stwierdziliśmy – jedziemy, może się nie rozpada. Jak się domyślacie – rozpadało się 😀 Na szczęście w parku linowym, pod drzewami, deszczu praaaawie nie było czuć 🙂 Za to dotleniliśmy się i wróciliśmy do domu zadowoleni 🙂

Co to takiego

Park linowy, w którym przygotowanych jest obecnie 12 tras o różnym stopniu trudności. Bawić się w parku mogą już dzieci, które mają powyżej 90 cm.

Nasze wrażenia

Bajtel był zachwycony! I dumny z siebie, bo przeszedł taką „dorosłą” trasę! Nie ma, że siatka ze wszystkich stron – trzeba się przepinać! Przeszkody też są trudniejsze niż w typowych parkach linowych dla dzieciaków i stanowiły dla Bajtla wyzwanie. Ponieważ Bajtel po prostu uwielbia wszelkie „tory przeszkód”, to była dla niego rewelacja.

Park linowy położony jest w świetnym miejscu, bo na terenie ośrodka Paprocany. Obok więc mamy pełną infrastrukturę i świetne place zabaw. Dodatkowo jest rozpięty pomiędzy drzewami, więc nawet w deszczową pogodę da się tu bawić 🙂

Bajtel przeszedł dwie trasy dla dzieciaków – tęczową i słoneczną. Jeśli martwicie się o przepinanie – nie ma takiej potrzeby. Trasa jest na wysokości metra i rodzic spokojnie może iść koło dziecka, pomagać mu w razie potrzeby oraz przepinać. Są nawet specjalne pieńki, żeby łatwiej rodzicowi było sięgnąć 🙂

Ponieważ Bajtel ma prawie 120 cm wzrostu następnym razem chyba wybierze się z Tatą na jeszcze poważniejsze trasy! Dla dzieciaków od 120 cm są ich aż 4 ( w tym jedna w takim specyficznym kolorze jak „sino-koperkowy róż” 😀 ). Bajtel już nie może się doczekać!

Kilka rad praktycznych

Adres: ul. Sikorskiego 110 (ośrodek Paprocany), Tychy
Witryna: http://www.parklinowytychy.pl/

W zależności od miesiąca park otwarty jest w różnych godzinach. Sprawdzicie to tutaj.

Przejście trasy dziecięcej kosztuje 18 zł, a jeśli zdecydujemy się na obie trasy – 32 zł.

Cena za przejście zwykłych tras zaczyna się od 24 zł dla dzieci i młodzieży oraz od 26 zł dla dorosłych. Im więcej tras wybierzemy tym większy rabat uzyskamy. Przejście trasy EXTREME kosztuje 50 zł. Szczegóły w cenniku.

Przed ośrodkiem są dwa parkingi. W ciepłe dni wolne – mimo sporej wielkości – bywają pełne i wtedy trzeba kombinować z parkowaniem, gdzieś w okolicy.

Na terenie ośrodka znajdują się punkty gastronomiczne, w których można zjeść lody czy gofry. Tuż przy wejściu jest też restauracja hotelu Piramida.

Na terenie ośrodka są toalety.Napisane przez: Anuszka

Promowane

Ostatnio

Jarmarki na Śląsku

4 grudnia 2019

Jarmark we Wrocławiu

3 grudnia 2019

Interaktywnie o wodzie

22 listopada 2019

W cieniu dębów

16 listopada 2019

Kategorie