Coraz częściej wrzucamy migawki z podróży z Frelką. Staramy się mieć też jej potrzeby na uwadze i wpadamy do kawiarni, gdzie może się ona swobodnie “wybiegać”. Czy może raczej wypełzać 😀 . Ostatnio dostaliśmy informacje o sali zabaw Huś-Tu i choć najpierw wydało nam się bardzo mało prawdopodobne, że będziemy w okolicy, to los chciał inaczej. I bardzo się z tego cieszymy 🙂

Co to takiego

Huś-Tu to ekologiczna bawialnia dla najmłodszych, utrzymana w duchu Montessori. To także kawiarnia, w której rodzice napiją się dobrej kawki i zjedzą ciacho, a w razie potrzeby kupią jakiś smakołyk dla swojego Malucha.

Nasze wrażenia

Najpierw skorzystaliśmy z Mężem z części kawiarnianej 🙂 . Zjedliśmy ciacho, wypiliśmy kawkę – i dopiero poszliśmy się bawić. Jeśli jednak Wasz Maluch od razu chciałby iść na salę zabaw to między nią a kawiarnią jest blat, na którym możemy postawić swoją kawę i popijać ją podczas zabawy 😉 . W części kawiarnianej dostępne są książeczki, które możemy poczytać z dzieckiem.

Sama sala zabaw jest bardzo fajna! Podzielona na dwie części – w pierwszej dostępne są tematyczne pokoiki – dom, sklep, salon muzyczny, a także zabawkowy zestaw pociągów, tablica oraz drewniane zabawki na półkach. Drugi pokoik oceniłabym jako przyjaźniejszy dla tych całkiem małych dzieci (choć skorzystaliśmy z obu!) – jest tu sporo sensorycznych zabawek, tablica manipulacyjna, zestaw do wspinania/zjeżdżania oraz huśtawka. Jest tu również miejsce do zabawy w lodziarnię czy stroje, w które można się przebrać.

Frelce najbardziej podobały się sensoryczne kółka, tablica manipulacyjna i drewniany kulodrom. My zachwycaliśmy się huśtawką 🙂 W pierwszej sali Frelka pokochała Salon muzyczny i z zapałem grała na dostępnych tam instrumentach – w tym cudownym mini fortepianiku 🙂

Bawiliśmy się tutaj godzinę i był to dla nas wystarczający czas, bo Frelka jako 8 miesięczny Dzidziuś po godzinie już była mocno zmęczona 🙂 To bardzo fajna sala dla Rodziców z mniejszymi dzieciakami – i my szczerze ją polecamy!

Kilka rad praktycznych

Adres: ul. Żwirki i Wigury 2, Tarnowskie Góry
Witryna: https://www.hus-tu.pl/
Facebook: https://www.facebook.com/profile.php?id=100075243000115

Godziny pracy najlepiej sprawdzić na google, bo zmieniają się w zależności od sezonu.

Od poniedziałku do czwartku za godzinę zabawy zapłacicie 18 zł, za każdą kolejną 16 zł, a za zabawę bez limitu 40 zł. Od piątku do niedzieli odpowiedno 20zł, 18 zł i 45 zł. Rodzeństwo ma 20% zniżki, a dzieci poniżej 1 roku życia 50% zniżki. Cennik znajdziecie TUTAJ.

Żeby wejść na salę potrzebujecie skarpetek, ale w razie czego dostaniecie je na miejscu.

W kawiarni kupicie kawę, ciacho, ale też coś dla najmłodszych.

Zaparkować można niedaleko wzdłuż ulicy lub tuż obok na płatnym parkingu.

Dostępna jest oczywiście toaleta – z przewijakiem i udogodnieniami dla najmłodszych.Napisane przez: Anuszka

W pobliżu

Jedzie pociąg z daleka

18 listopada 2018
0.63km

TG UNESCO!

10 lipca 2017
2.07km

W górze drzewa, w dole… doły

9 września 2020
4.68km

A tam zaraz blisko to było…

17 listopada 2017
15.83km

Ostatnio

Kategorie